Kieszonkowy komputer z Windows 10 i dyskiem SSD opóźniony. Dostanie większy wyświetlacz

Kieszonkowy komputer z Windows 10 i dyskiem SSD opóźniony. Dostanie większy wyświetlacz

Kieszonkowy komputer z Windows 10 i dyskiem SSD opóźniony. Dostanie większy wyświetlacz
25.09.2018 20:42, aktualizacja: 26.09.2018 19:29

W maju na platformie Indiegogo rozpoczęła się zbiórka na Mi Mini PC. Komputer mający zmieścić się do sporej kieszeni. Chociaż wygodniej będzie go nosić w torbie lub plecaku – nie jest aż taki drobny. Posiada on Windowsa 10, dotykowy wyświetlacz, pojemny dysk twardy i dość sporą ilość RAM. Co więcej, komputer będzie oferowany w atrakcyjnej cenie. Zanim go jednak zobaczymy, będziemy musieli poczekać trochę dłużej niż początkowo zakładali twórcy.

Obraz

Twórcom szybko udało się osiągnąć finansowy cel zbiórki, co zapowiadało szybkie wprowadzenie kieszonkowego komputera, bez żadnych opóźnień. Jednak po drodze pojawiły się nowe problemy, jak i chęć usprawnienia urządzenia, które ma oferować wyższą wydajność. Początkowe plany zakładały procesor Intel Atom, co nie zapowiadało komfortowej pracy.

Obraz

Finalnie na pokładzie znajdzie się procesor Intel Core m3. Jego zastosowanie wymaga jednak przebudowania systemu chłodzenia, co wiążę się ze zmianą rozmiarów obudowy. Wciąż jednak będziemy mieli do czynienia z małym komputerem, który zmieści się do dość dużej kieszeni w spodniach. Dużej, bowiem warto zwrócić uwagę, że konstrukcja jest dość gruba. Nowy rozmiar to ponadto większy wyświetlacz. Początkowo komputer miał otrzymać dotykowy 5-calowy ekran. Nowe założenia mówią o 6-calowym wyświetlaczu

W środku znajdzie się 8 GB RAM i dysk SSD o pojemności 128 GB w podstawowej konfiguracji. Jednakże można zamówić model wyposażony w 256 lub 512 GB SSD. Niewielki komputer został ponadto wyposażony w złącze HDMI, USB, USB typu C czy Ethernet. Z domową siecią połączy się również z wykorzystaniem modułu Wi-Fi. Z kolei do komunikacji z innymi urządzeniami można wykorzystać Bluetooth 4.2. W zestawie znajduje się jeszcze składana klawiatura.

Obraz

Wstępne założenia zakładały rozpoczęcie sprzedaży we wrześniu 2018 roku. Jednakże napotkane problemy i wprowadzone ulepszenia zmusiły twórców do przeniesienia premiery. Masowa produkcja ma rozpocząć się pod koniec października. Natomiast pierwsze egzemplarze zostaną wysłane w połowie października. Podstawowa konfiguracja jest obecnie wyceniona na 189 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)