Kobiety znów zagrają w CS:GO podczas Intel Extreme Masters

Kobiety znów zagrają w CS:GO podczas Intel Extreme Masters

Kobiety znów zagrają w CS:GO podczas Intel Extreme Masters
25.01.2017 13:17

Zbliża się kolejna edycja Intel Extremem Masters, a wraz z nią trzeci już turniej kobiet w Counter-Strike: Global Offensive. W puli turnieju Intel Challenge Katowice będzie 30 tysięcy dolarów, o które walczyć będzie 8 drużyn z Europy i Ameryki Północnej.

Obraz

Intel Challenge Katowice to zawody, w których startować mogą tylko damskie drużyny. O nagrody z puli walczyć będzie 3 drużyn z Europy i 3 zza Oceanu. Cztery z nich dostaną specjalne zaproszenia, pozostałe uczestniczki zostaną wyłonione w trzech turniejach, rozgrywanych na platformie ESEA:

  • 28-29 stycznia w Europie – 2 drużyny
  • 4-5 lutego w Ameryce Północnej – 1 drużyna
  • 4-5 lutego w Europie – 1 drużyna

Rozgrywki damskich drużyn zostały zaplanowane na drugi weekend turnieju IEM World Championship Katowice 2017. Faza grupowa została zaplanowana na 2 maca, pucharowa na następny dzień. Warto odnotować, że żeński turniej Intel Challenge Katowice cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności w Katowicach i rosnącą oglądalnością online, mimo że pula nagród jest niewielka w porównaniu z głównym turniejem, w którym oczywiście wystartują VIRTUS.PRO.

W ubiegłym roku turniej kobiet wygrała europejska drużyna WeRunThisPlace. Pierwszy turniej zaś należał do nieistniejącej już drużyny Bad Monkey Gaming, startującej pod flagą Szwecji.

Tegoroczna edycja Intel Extreme Masters Katowice podzielona będzie na dwa weekendy. 25-26 lutego odbędą się zmagania w League of Legends, natomiast na 3-5 marca zaplanowano turnieje w StarCrafta II, CS:GO oraz targi IEM Expo. Nasi reprezentanci będą w Katowicach i będą relacjonować dla Was najciekawsze wydarzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)