Kolejny dobry dla Apple'a kwartał

Kolejny dobry dla Apple'a kwartał

25.04.2012 11:04

Apple, który opublikował swoje wyniki finansowe za zamknięty właśnie kwartał fiskalny, chyba nikogo nie zaskoczył. Firma ma za sobą kolejny dobry kwartał, zamknięty z zyskiem netto o 94% większym, niż w tym samym kwartale ubiegłego roku.

Wygląda na to, że sukces firmy Apple coraz bardziej zależy od powodzenia iPhone'a. W minionym kwartale sprzedanych zostało 35,1 miliona tych smartfonów — 88% więcej niż przed rokiem — co wygenerowało 58% wszystkich przychodów firmy z Cupertino. Jak tak dalej pójdzie, iPhone przestanie być „kolejnym smartfonem” na rynku i zyska pozycję jako jedyny produkt we własnej kategorii — tak samo, jak kilka lat temu iPod. Ciekawe, czy iPhone ma szanse tak samo zmienić kulturę popularną, jak pierwszy przenośny odtwarzacz muzyki w postaci cyfrowej z prawdziwego zdarzenia… który obecnie nie ma już znaczenia — wygenerował jedynie 3% przychodów Apple'a.

iPad, synonim tabletu, jest odpowiedzialny jedynie za 15% przychodów firmy Apple, a jego sprzedaż w minionym kwartale spadła z rekordowych 15,5 milionów sztuk do 11,8. Jest dobrze, choć iPad kolejnym iPodem raczej nie będzie. Maki odpowiedzialne są za 13% przychodów i wygląda to jakby były produktem z bocznego toru, choć ich sprzedaż wzrosła względem zeszłego roku o 7%… do aż 4 milionów sztuk.

Apple ryzykuje ponownie uzależniając się od jednego tylko produktu, ale na razie nie zanosi się na to, aby miał napotkać na swojej jakieś problemy. Wręcz przeciwnie — czasy nie są najlepsze, w niektórych krajach nadal żniwo zbiera kryzys ekonomiczny, zaś Apple w niesprzyjających warunkach generuje coraz większe przychody.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)