Kolejny smartfon z ekranem 120 Hz? Nadchodzi Razer Phone drugiej generacji

Kolejny smartfon z ekranem 120 Hz? Nadchodzi Razer Phone drugiej generacji

Razer Phone był pierwszym smartfonem z ekranem 120 Hz. Źródło: CNET
Razer Phone był pierwszym smartfonem z ekranem 120 Hz. Źródło: CNET
Piotr Urbaniak
05.09.2018 09:49

To już pewne: Razer, amerykański producent oprzyrządowania dla graczy, pracuje nad drugą generacją swego debiutanckiego smartfonu. Taką informację ujawniono wraz z najświeższym raportem o przychodach, niejako chwaląc się sukcesem dotychczasowego modelu.

Razer Phone został wydany w listopadzie 2017 roku, jako jeden z pierwszych „smartfonów dla graczy”. Urządzenie to otrzymało flagowy wówczas układ Snapdragon 835, aż 8 GB RAM i pewną cechę szczególną, a mianowicie 5,7-calowy ekran QHD IGZO odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Wprawdzie odbiór słuchawki przez rynek okazał się niejednoznaczny, zwłaszcza w Europie, gdzie przeliczono cenę 699 dol. na funty brytyjskie w stosunku 1:1, ale i tak można mówić o sukcesie, a przynajmniej producent utrzymuje, że jest zadowolony ze sprzedaży.

Razer Phone pierwszej generacji. Źródło: Razer
Razer Phone pierwszej generacji. Źródło: Razer

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu pierwszej generacji Razer Phone, która została wydana w ograniczonym nakładzie i zdobyła bardzo pozytywne recenzje na całym świecie. Firma Razer koncentruje obecnie swoje zasoby na rozwoju drugiej generacji Razer Phone i towarzyszącym jej oprogramowaniu, które rozszerzy funkcjonalność i wprowadzi usługi z komputerów PC na rynek telefonii komórkowej – czytamy w raporcie.

Tak więc mamy pewność, że Razer Phone 2 rzeczywiście powstaje, aczkolwiek na tym konkretne informacje się kończą. Można jedynie spekulować. Najwydajniejsze smartfony z tego roku, jak ASUS ROG Phone, są wyposażone w Snapdragona 845. Tutaj powinno być podobnie, a na pewno nie gorzej, z co najmniej 8 GB RAM – dodam. Trudno sobie zarazem wyobrazić współczesnego flagowca bez ekranu HDR czy drugiej kamery na tyle. I cóż, oby tylko Razer nie uległ modzie i nie próbował eksperymentować z notchem. Tak czy owak, przyznajcie, pole do popisu pozostaje ogromne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)