Koniec filmów antyszczepionkowych. YouTube zmienia politykę serwisu

Koniec filmów antyszczepionkowych. YouTube zmienia politykę serwisu

YouTube
YouTube
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Kowasz
30.09.2021 17:31

O tym, że problem z fake newsami jest realny wie każdy użytkowników internetu. Właściciele rozmaitych platform mają ogromny problem z ograniczaniem ich rozprzestrzeniania się. YouTube, w ramach walki z fałszywymi informacjami, rozpoczął banowanie kont, które je publikują.

Całkowity zakaz tego rodzaju fałszywych informacji YouTube ogłosił już wczoraj. Na tym jednak serwis nie poprzestał. Jego właściciele podjęli natychmiastową decyzję o zamknięciu kilku kont siejących fake newsy powołując się na konieczność usunięcia rażąco szkodliwych treści.

Zmiana regulaminu

Zgodnie z informacjami NBC News, nowe zasady obejmą treści dotyczące dezinformacji o szczepionkach przeciwko Covid-19 i nie tylko. W przypadku przekazów twierdzących, że szczepionki na inne choroby są niebezpieczne lub nieskuteczne, konta je publikujące mogą liczyć na taką samą reakcję ze strony właścicieli platformy.

Już wcześniej na platformie istniała polityka przeciwko dezinformacji o szczepionkach na koronawirusa. Nowy zakaz dotyczący szerszej dezinformacji o szczepionkach ma jednak objąć takie treści, jak dezinformacja na temat wywoływania przez nie autyzmu czy raka.

Kolejny ruch

Grupy antyszczepionkowe wydają się jednak nie przejmować wprowadzonym zakazem i nadal aktywnie prowadzą kampanie propagandowe. Na grupach na Facebooku można często przeczytać wiadomości zaniepokojonych antyszczepionkowców, że ci muszą starać się jak najszerzej dotrzeć ze swoim przekazem do innych użytkowników sieci.

Już wcześniej inne, konkurencyjne platformy podejmowały podobne działania jak YouTube. Wystarczy wspomnieć o Facebooku, który od lutego stara się aktywnie walczyć z kampaniami antyszczepionkowymi szerzącymi fałszywe informacje. Patrząc jednak na efekty i starania platformy, pozostaje mieć nadzieję, że YouTube poradzi sobie z tym problemem znacznie lepiej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (182)