Koniec głosowania na mural o tematyce gier. Już wiadomo, który projekt powstanie w Katowicach

Koniec głosowania na mural o tematyce gier. Już wiadomo, który projekt powstanie w Katowicach

W centrum Katowic powstaje mural o tematyce gamingu (depositphotos)
W centrum Katowic powstaje mural o tematyce gamingu (depositphotos)
Redakcja
19.12.2018 21:14

Przez ostatnie dni trwało głosowanie na najciekawszy mural związany z tematyką gier, który powstanie w centrum Katowic. Akcja zorganizowana została przez firmę Acer oraz x-kom. Głosowanie dobiegło końca i już wiadomo, który mural powstanie w Katowicach. Realizacja pochłonie 100 tys. złotych.

Bezdyskusyjnym zwycięzcą muralowej ankiety x-kom jest Amadeusz Mierzwa. Jego projekt wskazało ponad 2/3 uczestników głosowania. Teraz wspólnie z Predatorem i NVIDIA GeForce® GTX zamalujemy elewację budynku tuż obok gamingowego centrum Polski, czyli katowickiego Spodka.

Obraz

W głosowaniu wzięło udział 5356 osób. Zwycięski projekt otrzymał 68 procent głosów. Amadeusz Mierzwa mówił o swoim projekcie, że to cyberpunkowy eksperyment i pojedynek nasyconych kolorów, który rozstrzyga szkicowa kreska.

W głosowaniu brały też udział projekty przygotowane przez Marcina Mokierów-Czołowskiego i Andrzeja Wieteszkę. Ich propozycje otrzymały odpowiednio 23 i 9 procent głosów. Każdy z artystów, pracując nad swoim projektem, korzystał z wersji tego samego urządzenia – laptopa Predator Helios 300 z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX.

Ich trzech, jeden mural | Wybierz najlepszy projekt

Mural powstanie jeszcze w tym roku

Prace nad malowaniem muralu już się rozpoczęły, obecnie przygotowywana jest ściana pod właściwe malowidło. Jeśli tylko pogoda nie pokrzyżuje nam planów to mural przy ulicy Korfantego będzie gotowy w Wigilię. Nasza gamingowa atrakcja ścienna będzie ozdobą centrum Katowic przez cały 2019 rok.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)