Koniec Nexusów? Nexus Launcher zmienia się w Pixel Launcher

Strona głównaKoniec Nexusów? Nexus Launcher zmienia się w Pixel Launcher
13.09.2016 14:38
Koniec Nexusów? Nexus Launcher zmienia się w Pixel Launcher

Ostatnie doniesienia mówią, że Google skończy z serią urządzeń Nexus. Zostanie ona zastąpiona przez smartfony i tablety wydawane pod nazwą Pixel. Za potwierdzenie tych informacji można uznać nową wersję launchera Google – Pixel Launcher.

bEDcuQGd

Google wraz z partnerami intensywnie pracuje nad dwoma nowymi smartfonami – Marlin i Sailfish. Mają one nazywać się Pixel i Pixel XL. To właśnie te modele mają zakończyć serię Nexus i rozpocząć linię Pixel. Wcześniej do serii Pixel należał Chromebook Google, a teraz będzie ona zawierała także smartfony i tablety.

350188302349133761

Google jeszcze oficjalnie nie ogłosiło zmian, o smartfonach Pixel mogliśmy dowiedzieć się z przecieków. Natomiast nowa wersja Nexus Launchera potwierdza wcześniejsze doniesienia. W sieci pojawiły się pliki launchera Google, który obecnie nazywa się Pixel Launcher. To właśnie jego powinniśmy znaleźć na nadchodzących smartfonach.

bEDcuQGf

Zmian względem poprzedniej wersji jest niewiele. Google skupiło się głównie na kosmetycznych nowościach, przykładowo ikonka kalendarza jest dynamiczna – pokazuje aktualną datę bez potrzeby uruchamiania aplikacji. Najważniejszą nowością jest jednak zmiana nazwy, która sugeruje, że faktycznie Google chce pożegnać się z Nexusami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDcuQHb