Koniec silnika motywów CyanogenModa. Czy twórcy Lineage OS użyją Substratum?

Koniec silnika motywów CyanogenModa. Czy twórcy Lineage OS użyją Substratum?23.02.2017 13:12
Koniec silnika motywów CyanogenModa. Czy twórcy Lineage OS użyją Substratum?

CyanogenMod Theme Engine – narzędzie znane wszystkim fanom instalowania własnych ROM-ów na telefonach z Androidem, a następnie modyfikowania ich wyglądu, nie będzie już dłużej rozwijane. Przed twórcami Lineage OS, który kontynuuje filozofię CyanogenModa stoi zatem wybór nowego rozwiązania, które oficjalnie będzie wspierane. Wszystkie głosy jako następcę wskazują Substratum – silnik motywów stosowany już na przykład w DirtyUnicorns oraz ResurrectionRemix.

Ostateczny koniec dla poprzedniego silnika potwierdzać ma zrzut ekranu z komunikatora Slack, prezentujący rozmowę twórcy Substratum, w której dowiaduje się, że Clark z Cyanogena nie pracuje już przy tym projekcie:

Źródło: droidmen.com
Źródło: droidmen.com

Sytuacja natychmiast podniosła głosy wszystkich fanów związanych z tym narzędziem. Ciekawa dyskusja wywiązała się między innymi na reddicie. Wykorzystujący częściowo rozwiązania dostarczone przez nakładkę Sony, Subtratum wydaje się oczywistym następcą, ale czy rzeczywiście zostanie wykorzystany?

Theme Your Phone With Substratum

Jego główną cechą jest możliwość pobierania, kompilowania, podpisywania i wreszcie instalowania skórek w prosty sposób, analogicznie do samych aplikacji. Na chwilę obecną potrzebuje dostępu roota, ale stabilne rozwiązanie, które omija to wymaganie jest już rozwijane.

Czy Waszym zdaniem Substartum to pewnik? A może znacie lepsze rozwiązania, do których powinni sięgnąć twórcy Lineage OS, aby fani Cyanogenmoda pozostali im wierni?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)