Koniec wsparcia dla Visty bez Service Packów

Koniec wsparcia dla Visty bez Service Packów

Wojciech Cybulski
12.04.2010 20:57

Jutro, 13 kwietnia, Microsoft zakończy świadczenie wsparcia technicznego dla systemu operacyjnego Windows Vista pozbawionego dodatków Service Pack.

Microsoft zaleca użytkownikom pierwszego wydania Visty, by uzupełnili swój system o dodatek Service Pack - najlepiej od razu najnowszy, czyli drugi. Zbiorczy zestaw poprawek SP2 można zainstalować w prosty sposób za pośrednictwem Windows Update, można również samodzielnie pobrać instalator Service Pack 2 na przykład z naszego vortalu. W takim przypadku należy jednak pamiętać, że instalacja SP2 możliwa jest wyłącznie na systemie, gdzie obecny jest już dodatek Service Pack 1.

Osoby, które nie zainstalują SP1 bądź SP2 zostaną pozbawione wsparcia technicznego, gdyż Microsoft nie będzie już publikował łat likwidujących nowe luki i błędy w pierwszej wersji Visty. Warto także przypomnieć, że za trzy miesiące, 13 lipca, zakończy się okres wsparcia dla Windows XP z dodatkiem SP2. Podobnie jak w przypadku Visty, konieczne będzie zainstalowanie kolejnej wersji zbiorczego zestawu poprawek - SP3. Nie dotyczy to jednak użytkowników 64-bitowej wersji Windows XP SP2, gdyż w tym wypadku okres wsparcia upływa dopiero 8 kwietnia 2014 r.

Szczegółowe informacje dotyczące wsparcia technicznego produktów Microsoftu opisane są w artykule udostępnionym na stronach pomocy technicznej Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)