Korzystasz z Muzyki Play i nie chcesz YouTube Music? Wkrótce nie będzie wyboru

Korzystasz z Muzyki Play i nie chcesz YouTube Music? Wkrótce nie będzie wyboru

Korzystasz z Muzyki Play i nie chcesz YouTube Music? Wkrótce nie będzie wyboru
Oskar Ziomek
24.05.2018 15:47, aktualizacja: 12.06.2018 16:28

Od wtorku pierwsi użytkownicy korzystają już z YouTube Music, nowej usługi muzycznej zaproponowanej przez Google. Od początku wyraźnie mówiło się, że nowy produkt nie oznacza żadnych zmian dla dotychczasowych subskrybentów Muzyki Play, którzy z powodzeniem mogą korzystać z niej nadal.

Tymczasem najnowsze informacje przedstawiane przez serwis The Verge sugerują co innego. Google ma w planach stopniowo zachęcać użytkowników do przejścia na YouTube Music – najpewniej po to, by ostatecznie usługę Muzyka Play jednak porzucić, choć wprost taka informacja jeszcze nie padła.

Jak udało się potwierdzić, firma nie planuje się jednak z wprowadzaniem zmian śpieszyć. Użytkownicy mają być stopniowo przyzwyczajani do korzystania z YouTube Music, zaś sama usługa z czasem wzbogacana o funkcje znane teraz z Muzyki Play. Mowa między innymi o możliwości kupowania utworów na stałe (zamiast korzystania z subskrypcji) czy opcji wysyłania na serwery Google własnej muzyki, w celu zdalnego odtwarzania bez konieczności lokalnego przechowywania plików w smartfonie.

Your collection, playlists and preferences will be preserved at migrated to YouTube music for a soft landing.

— t. jay fowler (@tjayfowler) 17 maja 2018Celem jest przeniesienie wszystkich subskrybujących Muzykę Play do usługi YouTube Music w bliżej niesprecyzowanej na razie części 2019 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że ostatecznie Google nie będzie zainteresowane oferowaniem dwóch usług jednocześnie i na rynku pozostanie tylko YouTube Music. W końcu już teraz użytkownicy subskrypcji w Muzyce Play otrzymują dodatkowo dostęp do YouTube Music Premium.

Warto zwrócić uwagę, iż skoro w przyszłym roku klientom oferowana będzie najpewniej tylko usługa YouTube Music, to do tego czasu powinna ona pojawić się na wszystkich rynkach, gdzie dziś korzystać można z Muzyki Play, a więc także w Polsce. Jak na razie nie ma jednak w tym zakresie konkretnych informacji i 2019 rok to najbardziej precyzyjny czas, jaki ustalono.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)