Kraftwerk: zapomnij o gniazdku, telefon naładujesz propan-butanem

Kraftwerk: zapomnij o gniazdku, telefon naładujesz propan-butanem03.02.2015 16:46
Kraftwerk: zapomnij o gniazdku, telefon naładujesz propan-butanem

Powerbanki pozwalają naładować smartfon w podróży. Jednak w celu uzupełnieniu ich akumulatorów musimy mieć dostęp do gniazdka. Natomiast na Kickstarterze pojawił się projekt urządzenia o nazwie Kraftwerk, które zostało wyposażone w zbiornik na propan-butan, ten sam gaz, którego znajdziemy w zapalniczkach.

Już wielokrotnie pisząc o nowych mobilnych smart-urządzeniach wspominaliśmy o ich słabych akumulatorach, które często nie były w stanie zapewnić więcej niż jednego dnia pracy. Powoli nieodłącznym elementem „inteligentnego” telefonu czy zegarka staje się powerbank, dłuższa podróż bez niego jest wręcz niemożliwa, zwłaszcza jeśli nie mamy łatwego dostępu do gniazdka. Jednak te magazynujące energię urządzenia mają wadę, do ich naładowania również potrzebujemy gniazdka. Rozwiązanie tego problemu właśnie pojawiło się na słynącym z ciekawych projektów Kickstarterze.

350130899373025217

Kraftwerk to niewielkie urządzenie wyposażone w zbiornik na propan-butan, czyli ten sam gaz, który wykorzystywany jest chociażby w zapalniczkach. Bez dostępu do gniazdka możemy naładować nasze mobilne urządzenia, bez problemu podłączymy do niego smart-zegarek, tablet czy smartfon. Zaletą Kraftwerka jest łatwość uzupełnienia propan-butanu, wystarczą tylko pojemniki z tym gazem. Twórcy podają, że napełnienie gazem zajmuje zaledwie 3 sekundy, a to znacznie krócej niż naładowanie pojemnego powerbanku. Dodatkowo pełny zbiornik ma pozwolić na naładowanie aż 11 iPhone’ów, a więc wynik jest naprawdę imponujący. Zmierzenie pojemności nie jest tak łatwe jak w przypadku akumulatorów litowo-jonowych, ale pełen zbiornik powinien oferować nawet około 20000 mAh. Do zalet należy zaliczyć również niewielkie wymiary i niską wagę, obecności ważącego 200 gramów (pełen zbiornik) Kraftwerka nie odczujemy. Jest on w stanie pracować w temperaturze od -15 do 55 stopni Celsjusza.

350130899373156289

Praktycznie jedyną wadą jest niewielka moc, 2W nie pozwolą na szybkie naładowanie smartfona. W związku z tym najlepszą opcją jest ładowanie naszego sprzętu nocą, co z resztą często robimy będąc na wakacjach lub nawet ładując smartfon normalnie w domu.

Ten nietypowy „powerbank” został wyceniony na 99 dolarów, a więc jego cena jest jak najbardziej do zaakceptowania. Osoby często podróżujące, zwłaszcza po terenach, gdzie dostęp do prądu stanowi problem z pewnością powinny zainteresować się tym urządzeniem. Kraftwerk na rynku ma pojawić się pod koniec tego roku, prawdopodobnie w grudniu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)