Kryzys w Microsofcie dotknie również Polaków. Zwolnienia i likwidacja serwisów

Kryzys w Microsofcie dotknie również Polaków. Zwolnienia i likwidacja serwisów

Kryzys w Microsofcie dotknie również Polaków. Zwolnienia i likwidacja serwisów
10.07.2015 16:13

O tarapatach, w jakich znalazł się Microsoft w związku z mniejszymi niż spodziewane zyskami z przejęcia części Nokii pisaliśmy już wcześniej. Trudna sytuacja poskutkuje zwolnieniami i zmianą polityki sprzedaży urządzeń z Windows Phone. Dziś wiadomo, że na tym nie koniec i cięcia dotkną również innych sfer działalności. Także w Polsce.

Zwolnionych z Microsoftu zostanie niemal 8 tysięcy osób głównie zajmujących się rozwijaniem Windows Phone'a i urządzeń z tym systemem. Jak donosi wpworld.pl, w całej Polsce właściciele serwisów Nokii i Microsoftu otrzymali wypowiedzenia autoryzacji z trzymiesięcznym okresem. Microsoft, biorąc pod uwagę, że przecież nie wstrzymuje całkowicie produkcji Lumii, nie może sobie jednak pozwolić na zamknięcie wszystkich punktów. Z 28 autoryzowanych serwisów wypowiedzenie otrzymało aż 20. Kryteria wyboru dotyczyły największej liczby obsługiwanych klientów. Na tym nie koniec.

Obraz

Według pracownika autoryzowanego serwisu, Microsoft ma zamiar całkowicie scentralizować swoje usługi serwisowe. Obowiązki lokalnych serwisów przejmie zatem Europejskie Centrum Serwisowe. Są podstawy, aby twierdzić, że będzie ono obsługiwało wszystkich posiadaczy Lumii, a zatem krajowe serwisy nie będą już potrzebne i zostaną zlikwidowane.

Błędna ocena sytuacji w momencie podejmowania decyzji o wejściu na rynek smartfonów zaczyna zatem dotkliwie odbijać się na rzeczywistości. Mimo że potrzeba ograniczeń wydatków wpłynęła przede wszystkim na cięcia w działach zajmujących się rozwojem systemu i sprzętu, to konsekwencje mogą dotknąć także użytkowników urządzeń z Windows Phone. Istotnie spowolniony może zostać proces serwisowania w całej Europie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)