Kupicie Huawei P10 – pamiętajcie by nie usuwać folii chroniącej ekran

Kupicie Huawei P10 – pamiętajcie by nie usuwać folii chroniącej ekran

Kupicie Huawei P10 – pamiętajcie by nie usuwać folii chroniącej ekran
09.03.2017 15:36

Nowy topowy smartfon Huawei – model P10 został zaprezentowany na Mobile World Congress i wygląda na jednego z lepszych tegorocznych flagowców. Zanim jednak go kupicie i zacznie z niego korzystać, warto wiedzieć o jednej niezwykle ważnej rzeczy. Po wyjęciu z pudełka nie powinniście usuwać fabrycznej folii chroniącej ekran.

Huawei do swoich wielu smartfonów dołącza fabryczną warstwę, której zadaniem jest ochrona wyświetlacza przed potencjalnymi uszkodzeniami. To świetnie rozwiązanie, ale estetom może przeszkadzać – szklany ekran pod folią nie wygląda już tak atrakcyjnie. W związku z tym, wielu użytkowników tuż po zakupieniu smartfona Huawei ściągało tę dodatkową warstwę.

Jeśli jednak kupiliście lub planujecie kupić Huawei P10 i macie zamiar usunąć folię ochronną, to powinniście wiedzieć, że to wyjątkowo zły pomysł. Jak donosi Android Central, najnowszy topowy model Huawei nie posiada powłoki oleofobowej. Stosowana jest ona w wielu smartfonach, także tych tanich i jej zadaniem jest ochronienie ekranu przed zabrudzeniami. Jest ona gładsza od szkła, dzięki temu różne zabrudzenia, w tym tłuszcz, mają mniej punktów do „zaczepienia się” i pozostania na ekranie. Ponadto powłoka oleofobowa zapewnia dodatkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Wyświetlacz Huawei P10 po usunięciu folii, źródło: androidcentral.com
Wyświetlacz Huawei P10 po usunięciu folii, źródło: androidcentral.com

Bez powłoki oleofobowej ekran szybciej się brudzi, a jego czyszczenie staje się o wiele trudniejsze. Jeśli ściągnięcie fabryczną folię w Huawei P10, to wyświetlacz waszego smartfonu będzie ciągle nosił ślady palców, a w razie jakiegoś poważniejszego zabrudzenia, przykładowo jedzeniem, usunięcie pozostałości na ekranie będzie trudne. Dodatkowo, bez wspomnianej powłoki, wyświetlacz staje się mniej przyjemny w dotyku.

Ruch Huawei jest niezrozumiały, przecież mamy do czynienia z topowych i drogim urządzeniem. Producent wspomina, że w celu zabezpieczenia ekranu użył szkła Gorilla Glass 5, a zastosowana fabrycznie przyklejona folia jest zintegrowaną częścią całego urządzenia. Niezbyt atrakcyjne wytłumaczenie, potencjalnym użytkownikom P10 (lub P10 Plus) pozostaje więc tylko jedno – pozostawić ochronną warstwą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)