Kupując smartfon Alcatela będziemy mogli wybrać system operacyjny

Kupując smartfon Alcatela będziemy mogli wybrać system operacyjny

05.01.2015 13:14, aktual.: 07.01.2015 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy smartfon Alcatela na pierwszy rzut oka wydaje się być kolejnym niewyróżniającym się modelem. Jednak Pixi 3 dostępny będzie w naprawdę wielu wersjach. Przede wszystkim będziemy mogli wybrać pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego będzie on działał. Dostępny będzie w wersji z Androidem, Windows Phone lub Firefox OS.

Największą popularnością wśród mobilnych systemów operacyjnych cieszy się Android, za nim znajduje się iOS, a na trzecim miejscu, starający się dogonić rywali Windows Phone. Na rynku dostępne są również smartfony z Firefox OS, Sailfish OS, a już niedługo pojawi się pierwszy model z Tizen OS od Samsunga. Mogłoby się wydawać, że wybór jest spory, ale niestety decydując się na danym system operacyjny, musimy wybierać spośród określonej listy urządzeń. Nie możemy kupić Samsunga Galaxy S5, czy Sony Xperii Z3 z Windows Phone. W przypadku tych dwóch urządzeń zmuszeni jesteśmy na Androida. Podobna sytuacja jest z Lumiami, które dostępne są tylko z Windows Phone, a z pewnością sporo osób chciałoby zobaczyć Nokie Lumie 930 w wersji z czystym Androidem. Niestety aż takiego wpływu na konfigurację tego smartfona nie mamy, co najwyżej podczas kupna możemy zdecydować o kolorze obudowy.

Obraz

Firma Alcatel postanowiła wprowadzić do swojej oferty smartfona, którego będziemy mogli w znacznie większym stopniu dostosować do siebie. Model Pixi 3 dostępny będzie w wielu wersjach różniących się kolorem. Dodatkowo będziemy mogli zdecydować o rozmiarze wyświetlacza – dostępne będą cztery edycje z 3.5, 4, 4.5 i 5-calowym ekranem. To nie wszystko, przede wszystkim kupując tego smartfona, będziemy mogli wybrać pod kontrolą jakiego mobilnego systemu operacyjnego będzie on działał. Pixi 3 na sklepowych półkach pojawi się w wersji z Androidem, Windows Phone i Firefox OS. Raczej jest to mało prawdopodobne, że pomiędzy tymi systemami będziemy mogli swobodnie się przełączać. Wyboru dokonany kupując urządzenie w sklepie, wybierając jeden z dostępnych modeli. Zaproponowane przez Alcatela rozwiązanie jest naprawdę ciekawe, przy zachowaniu niemal identycznego designu samego urządzenia, możemy wybrać kolor obudowy, rozmiar wyświetlacza, a także system operacyjny. Oczywiście nie mamy opcji dowolnej konfiguracji, ale w końcu nie jest to smartfon na zamówienie, ale i tak obecne możliwości dostosowania robią wrażenie. Wszystkie wersje, oprócz tej najmniejszej z 3,5-calowy wyświetlaczem, zostaną wyposażone w moduł LTE pozwalający korzystać z szybkiego bezprzewodowego Internetu. Dokładniejszych informacji o specyfikacji, dostępności i cenie tego smartfona jeszcze nie znamy, prawdopodobnie więcej dowiemy się na targach CES.

Chcielibyśmy zobaczyć możliwość wyboru systemu operacyjnego w przypadku innych smartfonów. Sony Xperia Z3 z Windows Phone lub Firefox OS brzmi interesująco, ale tylko brzmi, wybierając ten model musimy zgodzić się na Androida. Jeśli już producenci nie mają zamiaru dawać nam aż takiej swobody, to niech chociaż dadzą możliwość zdecydowania między zmodyfikowaną wersją Androida, a tą prostą od Google.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)