Kurs Bitcoina najwyższy w historii. Dziś kopią go nawet na laptopach gamingowych

Strona głównaKurs Bitcoina najwyższy w historii. Dziś kopią go nawet na laptopach gamingowych
08.02.2021 16:16
Kurs Bitcoina najwyższy w historii. Dziś kopią go nawet na laptopach gamingowych
bDYajree

W Chinach nie brakuje nowych i raczej nietypowych pomysłów na kopanie kryptowalut. Sieć obiegło zdjęcie, na którym jedna z osób chwali się swoim nowym zestawem zbudowanym w oparciu o... laptopy gamingowe. Rozstawione na regałach i półkach w dodatkowo wentylowanym pomieszczeniu zdają się być działającym rozwiązaniem.

bDYajrdx

Zagadką pozostaje jednak wydajność, ale powodów zastosowania takiego podejścia może być kilka. Jednym z nich wydaje się być po prostu dostępność – znacznie utrudniona w przypadku najnowszych, desktopowych układów graficznych. Wybór notebooków najwidoczniej również może być opłacalny. Sam fakt kopania nie powinien jednak dziwić; kursy znanych kryptowalut z Bitcoinem na czele od niedawna stale rosną.

Za 1 BTC w sobotę trzeba było zapłacić ponad 40 tys. dolarów i już wtedy przewidywaliśmy, że lada dzień padnie historyczny rekord. Dzisiaj kurs Bitcoina jest najwyższy w historii. Za 1 BTC należy zapłacić niemal 44 tys. dolarów, czyli ponad 161 tysięcy złotych.

bDYajrdz

Wzrost jest spory, a ostatnia falę zapoczątkował najpewniej Elon Musk, który krótkim wpisem na Twitterze wyraził swoje poparcie dla Bitcoina, po czym kurs kryptowaluty poszybował w górę. Warto jednak pamiętać także o innych; kryptowaluta Ethereum ostatnio również tylko zyskuje na wartości, a swoje historyczne maksimum odnotowała w ubiegłym tygodniu. Dzisiaj za 1 ETH należy zapłacić ponad 1700 dolarów, czyli ponad 6350 złotych.

bDYajrev