Lada dzień sprzedana zostanie milionowa „malinka”

Lada dzień sprzedana zostanie milionowa „malinka”

10.01.2013 14:02, aktualizacja: 10.01.2013 14:13

Nie tylko wielcy mogą się pochwalić imponującą sprzedażą swoich produktów. Raspberry Pi Foundation — organizacja odpowiedzialna za malutki, kosztujący w wersji podstawowej 25 dolarów (w Polsce wersja B jest obecnie do kupienia za około 180 zł) komputer z ARM-em, w Polsce zwany „maliną” — pochwaliła się, że jeden ze współpracujących z nią producentów — element14 (Farnell) — wyprodukował i sprzedał już ponad pół miliona malutkich komputerów.

Obraz

Drugi z współpracujących z Fundacją producentów, RS Components, nie jest niestety w stanie podać aktualnych danych sprzedaży Raspberry Pi. Zgrubne obliczenia podane przez Fundację sugerują jednak, że lada dzień do odbiorcy trafi milionowa już sztuka. Ponadto, na Twitterze nie brakuje narzekań na to, że trudno malinę dostać, gdyż obaj producenci nie nadążają z dostarczaniem nowych. Chętnych na wykorzystanie małego komputera w swoich projektach nie brakuje, pomysłów również — od centrum multimedialnego, przez wskrzeszanie antycznych gier, po sterowane głosem roboty, gogle tłumaczące, syntezator muzyczny, sondę poruszającą się powyżej atmosfery… hobbystów ogranicza jedynie wyobraźnia.

Finansowo wygląda to również całkiem nieźle. Milion komputerów za 25 dolarów sztuka sprzedanych od lutego zeszłego roku to już pokaźna kwota, a doliczyć do niej należy także zyski z akcesoriów rozszerzających ich możliwości oraz różnego rodzaju obudów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)