Lanberg: niewielki router z dużymi możliwościami

Landberg: niewielki router z dużymi możliwościami
Landberg: niewielki router z dużymi możliwościami
Redakcja

20.11.2018 16:46, aktual.: 28.11.2018 16:46

Mały, biały router WiFi, który właśnie trafił do oferty marki Lanberg, wygląda niewinnie, ale to typo pozory. RO-AC120GE to zaawansowany technicznie produkt o szerokich możliwościach, zamknięty w niewielkiej obudowie.

Lanberg RO-AC120GE jest routerem korzystającym z wieloantenowej technologii MIMO, co sprawia, że generowana przez niego sieć WiFi jest bardziej stabilna, a znajdujące się pomiędzy urządzeniami przeszkody w mniejszym stopniu wpływają na jej rozproszenie. Urządzenie działa z prędkością do1200 Mbps (w standardzie 802.11 ac), co pozwala na swobodne streamowanie wideo wysokiej jakości, szybkie pobieranie plików oraz niezakłócone niczym rozgrywki online, nawet na kilku urządzeniach. Połączenie bezprzewodowe działa tu dwuzakresowo: 2,4 GHz i 5 GHz. Router ma także sprzętowy, a nie programowy NAT, a dzięki formowaniu wiązki (beamforming) potrafi ukierunkować transmisję bezprzewodową bezpośrednio na łączące się z nim urządzenia.

Obraz

Lanberg RO-AC120GE aktywnie sprawdza czy nie znajduje się w miejscu cierpiącym na coraz częstsząprzypadłość: nadmiar nakładających się na siebie sieci WiFi. Urządzenie modyfikuje częstotliwośćpołączenia w taki sposób, aby zachować stabilność łącza i ograniczyć wpływ innych, znajdujących sięw pobliżu sieci. Nowy router Lanberga pozwala też na tworzenie osobnych, niezależnych sieci WiFi.Działając na osobnych VLAN’ach, separuje je od domowej lub biurowej infrastruktury sieciowej. Toprzydatne rozwiązanie jeśli router ma operować w miejscu często odwiedzanym przez osoby zzewnątrz (np. sale konferencyjne, hotele).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowy router marki Lanberg potrafi działać w jednym z pięciu trybów: jako typowy router WiFi, accesspoint, repeater, klient lub WISP. Ten ostatni tryb docenią dostawcy sieci radiowych, jako żeurządzenie może przechwytywać łączność radiową, nie ma więc konieczności instalacji kabli.Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w cenie 155 zł.

Specyfikacja:

  • Liczba portów LAN 1 GB: X4 + 1 WAN
  • Częstotliwość sieci: 2,4 GHz i 5 GHz
  • Prędkość transmisji 2.4Ghz: 300 Mbps
  • Prędkość transmisji 5Ghz: 867 Mbps
  • Chipsety: RTL8197FS, RTL8367, RTL8812BRH
  • Rodzaj anten: stałe
  • Moc anteny: 5 dBi

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)