Lenovo szybsze niż Apple: nowe smartfony Moto Z nie mają gniazd minijack

Strona głównaLenovo szybsze niż Apple: nowe smartfony Moto Z nie mają gniazd minijack
10.06.2016 22:13
Lenovo szybsze niż Apple: nowe smartfony Moto Z nie mają gniazd minijack

W ciągu ostatnich miesięcy kontrowersje niezmiennie wywołują plotki, według których kolejna odsłona iPhone’a, który przecież wciąż wyznacza w pewnym zakresie trendy na rynku smartfonów, nie zostanie wyposażona w gniazdo minijack. Pomysł dzieli internautów, jednak okazuje się, że z jego realizacją przyszło im się spotkać wcześniej, niż zakładano.

I to przy okazji opisywanych już przez nas urządzeń Moto Z i Moto Z Force. Oba smartfony zostały zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji Lenovo, jednak niemal nikt nie zauważył pewnego detalu. Lenovo wyprzedziło Apple i nowe Moto nie posiadają już gniazd minijack!

Jak zauważa serwis BGR.com, urządzenia zostały zaprezentowane w sposób, który zapewne z założenia miał nie akcentować braku gniazd. O ile bowiem Apple może sobie pozwolić na wiele, tak trudno stwierdzić, aby pozycja Moto na rynku dawała Lenovo legitymację do kontrowersyjnych innowacji. Z tego powodu zapewne na temat braku gniazd nie wypowiedział się także żaden z przedstawicieli, którzy zabierali głos podczas wczorajszej imprezy.

Źródło: venturebeat.com
Źródło: venturebeat.com

W oczy rzucają się natomiast rezultaty decyzji Lenovo – obudowa Moto Z w najgrubszym miejscu będzie miała zaledwie 5,19 mm, zaś Moto Z Fotce to grubość rzędu 6,9 mm. Zamiast gniazda jack wykorzystywać będzie można USB Type-C lub bezprzewodowe słuchawki Bluetooth, co jednak będzie się w wielu przypadkach łączyć ze zmianą przyzwyczajeń i zakupami. Adaptery znajdą się zresztą w pudełkach z Moto.

Pozostaje tylko wyrazić żal, że Lenovo zabrakło odwagi, by zająć miejsce w awangardzie, a kontrowersyjny i pewnie nieunikniony koniec gniazda minijack w smartfonach został przemilczany.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (112)