LG postanowiło dać Windows Phone drugą i pewnie ostatnią szansę

LG postanowiło dać Windows Phone drugą i pewnie ostatnią szansę

LG postanowiło dać Windows Phone drugą i pewnie ostatnią szansę
06.05.2015 13:22, aktualizacja: 06.05.2015 13:40

Po kilku latach nieobecności LG wraca do smartfonów z Windows Phone. Na początku wprowadzi jeden model. Jeśli zainteresowanie nim będzie na zadowalającym poziomie, to Koreańczycy z pewnością nie poprzestaną na tym jednym urządzeniu. Jednak osiągnięcie dobrej sprzedaży będzie zadaniem niezwykle trudnym, LG będzie musiało zmierzyć się nie tylko z Androidem, ale również z samym Microsoftem.

LG po przygodzie z Windows Phone postanowiło zrezygnować z mobilnych kafelków i przejść wyłącznie na Androida. Wpływ na tę decyzję miało między innymi niskie zainteresowanie. Klienci wybierali urządzenia z zielonym robocikiem, a jeśli już decydowali się na Windows Phone, to znacznie częściej sięgali po produkty konkurencji. Jednak po kilku lata przerwy, południowokoreańska firma postanowiła powrócić i dać mobilnemu systemowi Microsoftu drugą szansę.

Obraz

Pierwszym i miejmy nadzieję, że nieostatnim smartfonem LG z Windows Phone będzie model LG Lancet. Niestety początkowo będzie dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci Verizon. Możliwe, że potem ten model lub zbliżona do niego wersja trafi na inne rynki. Z pewnością wpływ na podjęcie tej decyzji będzie miało zainteresowanie klientów modelem Lancet.

Smartfon LG z Windows Phone nie zachwyca specyfikacją, mamy do czynienia z urządzeniem z niższej półki. Cena nie została jeszcze ujawniona, ale powinna być niska. W końcu dostajemy 4,5-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 480 × 854 pikseli. Płynną pracę Windowsa Phone 8.1 Update 2 zapewni układ Snapdragon 410, który składa się z czterech rdzeni o taktowaniu 1,2 GHz. Producent zastosował również 1 GB RAM – ilość w zupełności wystarczającą do komfortowej pracy oraz 8 GB pamięci wewnętrznej z czego będzie dostępnych około 4 GB. Jeśli zabraknie nam pamięci na pliki, to będziemy mogli skorzystać z karty pamięci, co jest jak najbardziej zrozumiałe, samo urządzenie nie zapewnia zbyt wiele wolnego miejsca.

Otrzymujemy dwie kamery – 8MP tył z nagrywaniem wideo w Full HD i zaledwie VGA na froncie. Przednia sprawdzi się tylko przy wideorozmowach, o zdjęciach możemy zapomnieć. Wśród dostępnych modułów znajdziemy WiFi 802.11 b/g/n, GPS i Bluetooth, a więc standard dla współczesnego smartfona. Natomiast dzięki modułowi LTE będziemy mogli korzystać z szybkiego, bezprzewodowego Internetu. Pojemność akumulatora wynosi 2100 mAh, nie jest to dużo, ale niewielki ekran i zastosowane podzespoły nie są zbyt wymagające. W związku z tym czas pracy będzie zbliżonych do tego, co możemy zobaczyć w innych smartfonach.

Powrót do Windows Phone może być dla LG niezwykle trudny. Przez kilka lat nieobecności Koreańczyków pod względem udziałów zbyt wiele się nie zmieniło. Mimo ogromnych pieniędzy Microsoftu, WP nadal musi zadowolić się trzecim miejscem, ze sporą stratą do Androida. Dodatkowo sam rynek mobilnych okienek został zdominowany przez Lumie, a klienci rzadko sięgają po modele innych producentów. Jednak ostatnie wyniki pokazują, że zwłaszcza w Europie widoczne jest zwiększone zainteresowanie Windows Phone, a zbliżający się Windows 10 może tę sytuację jeszcze polepszyć. Obecnie trudno stwierdzić, czy faktycznie jest jeszcze miejsce dla LG wśród producentów urządzeń z Windows Phone. Odpowiedź na to pytanie poznamy w ciągu najbliższych miesięcy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)