LG rozwija AGD: powstał autorski procesor ze sztuczną inteligencją Neural Engine

LG stworzył własny procesor z SI, fot. LG
LG stworzył własny procesor z SI, fot. LG
Redakcja

20.05.2019 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma LG realizuje strategię rozwoju sztucznej inteligencji Neural Engine, w tym przypadku w kontekście AGD. W ramach tych działań opracowano własny procesor z wbudowanym algorytmem, który zwiększa wydajność algorytmów Deep learning.Rozwój sztucznej inteligencjiAI Chip jest wyposażony w funkcje analizowania danych wizualnych pozwalające na lepsze rozpoznawanie i rozróżnianie przestrzeni, miejsc, obiektów oraz użytkowników, a także funkcje analizowania dźwięku, dzięki którym precyzyjnie rozpoznaje głos ludzki oraz szumy. Ponadto, procesor współpracuje z funkcjami urządzenia, w które jest wbudowany, aby wykrywać fizyczne i chemiczne zmiany zachodzące w otoczeniu.

Układ ten pozwala też na implementowanie indywidualnych usług opartych na sztucznej inteligencji poprzez analizowanie danych wideo i audio w celu efektywniejszego rozpoznawania zarówno emocji i zachowań użytkownika, jak i kontekstu sytuacyjnego.

Ochrona danych

Urządzenia wyposażone w procesor LG AI Chip korzystają z wbudowanych algorytmów sztucznej inteligencji, dzięki czemu mogą działać nawet bez połączenia z Internetem. Ponadto, aby skuteczniej chronić dane użytkownika przed zewnętrznymi atakami hakerskimi, układ LG AI Chip ma wbudowane skuteczne mechanizmy zabezpieczeń.

Przetwarzanie danych, które nie wymaga wysokiego poziomu ochrony odbywa się w strefie ogólnej, natomiast zadania wymagające podwyższonego bezpieczeństwa są wykonywane w oddzielnej, zaimplementowanej sprzętowo strefie bezpiecznej.

Rozwój technologii Smart Home

LG AI Chip ma za zadanie zwiększyć wydajność funkcji rozpoznawania w produktach, w których jest stosowany, np. w procesorze rozpoznawania obrazu realizującym funkcje określania pozycji i zbierania informacji o otoczeniu (SLAM). Na przykład, wydajne funkcje przetwarzania obrazu pozwalają na korygowanie zniekształceń spowodowanych przez obiektywy szerokokątne oraz na uzyskanie jaśniejszego i wyraźniejszego obrazu przy małym natężeniu światła.

Obraz

Firma LG Electronics planuje stosowanie procesora AI Chip w odkurzaczach automatycznych, pralkach, lodówkach a nawet w klimatyzatorach. Ponadto, poprzez współpracę z innymi przedsiębiorstwami, uczelniami oraz laboratoriami badawczymi LG poszerzy dostępność swoich rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

- Wykorzystując procesor AI Chip zoptymalizujemy funkcje sztucznej inteligencji, które będą implementowane w nowo opracowywanych produktach LG. W ten sposób wzmocnimy trzy filary naszej strategii sztucznej inteligencji: dostosowywanie do potrzeb, łączność i otwartość. Dzięki temu zaoferujemy klientom produkty, które są wygodniejsze w obsłudze i poprawiają jakość życia – powiedział I.P. Park, prezes i dyrektor ds. technologii firmy LG Electronics.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)