LibreOffice w wersji przeglądarkowej zyskał obsługę okien

LibreOffice w wersji przeglądarkowej zyskał obsługę okien
22.12.2017 19:02
LibreOffice w wersji przeglądarkowej zyskał obsługę okien

Użytkownicy zainteresowani korzystaniem z pakietów biurowych w chmurze powinni z zaciekawieniem spojrzeć na najnowszy pakiet Collabora Online Development Edition 3.0, który pozwala korzystać z LibreOffice w trybie online, bez konieczności lokalnej instalacji. Nowa wersja wprowadza do usługi przede wszystkim obsługę klasycznych okien dialogowych, które znane są z desktopów.

Użytkownicy będą teraz w stanie korzystać z zaawansowanego numerowania we Writerze czy też dodatkowych filtrów w przypadku arkusza kalkulacyjnego. W przyszłości do programu ma trafić także więcej skomplikowanych elementów interfejsu, by tym samym jeszcze bardziej upodobnić go do desktopowej wersji i zatrzeć pomiędzy nimi kolejne granice. Collabora Online zapewnia użytkownikom stałe aktualizacje zabezpieczeń, a od roku pozwala na edycję dokumentów przez wiele osób jednocześnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tego typu opcje w połączeniu z funkcjonalnością, w tym obsługą znakomitej większości najpopularniejszych formatów biurowych (także tych z najnowszego Office'a Microsoftu) sprawiają, że rozwiązanie może stać się interesującą alternatywą, w szczególności dla użytkowników zainteresowanych ewentualnym rozwinięciem programu dzięki otwartemu źródłu.

Osoby szukające szczegółów odsyłamy do witryny usługi. Jednocześnie przypominamy, że tradycjonaliści, którzy szukają darmowego pakietu biurowego, który można w klasyczny sposób zainstalować na komputerze, skorzystać mogą z desktopowej wersji LibreOffice, którą można pobrać z naszej bazy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)