Liga Niezwykłych Umysłów z darmowymi licencjami dla szkół

Liga Niezwykłych Umysłów z darmowymi licencjami dla szkół
14.12.2017 13:15
Liga Niezwykłych Umysłów z darmowymi licencjami dla szkół
Jan Mentel
Jan Mentel

Godzina Kodowania jest to projekt realizowany przez Ligę Niezwykłych Umysłów. W ramach inicjatywy uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogą uczyć się programowania. Dotychczas licencja kosztowała 365 zł, teraz organizacja ma 100 darmowych licencji do rozdania. Placówki edukacyjne mogą zgłaszać się po nie do końca stycznia.

Liga Niezwykłych Umysłów to projekt pochodzący z Wrocławia i to własnie na terenie Dolnego Śląska do tej pory był realizowany w 100 szkołach. Uruchamiając nabór na darmowe licencje, organizacja pragnie pozyskać kolejne 2500 uczniów, by do końca 2018 roku osiągnąć 10 tyś. ligowiczów. Formularz zgłoszeniowy został udostępniony na stronie organizacj.

Platforma do nauki kodowania jest dostępna online. Poprzez grę i zabawę Ligowicze uczą się języków Java oraz C++. Co więcej, uczestnicy kursów mają możliwość brania udziału w dodatkowych wyzwaniach wspieranych przez partnerów zewnętrznych takich jak Dell EMC Challange.

Patronem Godziny Kodowania jest Mobile Vikings, który dla uczestników zorganizował konkurs.Operator dla najlepszego uczestnika przygotował nagrodę w postaci stażu w swoim dziale IT. Co więcej, firma w ramach współpracy z Ligą Niezwykłych Umysłów planuje przeprowadzić serię spotkań, do propagowania nauki programowania zachęcać będą również udostępnione w Sieci filmy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)