Linux CLI Launcher, czyli tekstowy interfejs dla Androida

Linux CLI Launcher, czyli tekstowy interfejs dla Androida

Linux CLI Launcher, czyli tekstowy interfejs dla Androida
Oskar Ziomek
26.04.2017 12:08

Korzystasz z bazującego na Linuksie Androida, ale brakuje Ci jego terminala? Sytuacja wreszcie może się zmienić, a to wszystko za sprawą Linux CLI Launchera, który przemienia system operacyjny przeciętnego smartfonu w prawdziwego Linuxa. Od teraz, zamiast klikać w gadżeciarskie ikony, konieczne będzie ręczne wpisywanie tekstowych poleceń. Czy to nie świetne rozwiązanie dla każdego?

Oczywiście nie i można by się także zastanawiać – właściwie dla kogo nim jest? Mimo to entuzjastów pewnie nie zabraknie, a i zastosowań można się jakichś dopatrzeć. Przede wszystkim, CLI Launcher nie przypomina żadnego innego launchera, więc jest unikatowy. Co jednak ważniejsze, obsługiwanie go wymaga pewnej wiedzy o sposobie działania, a co za tym idzie, może stanowić pewnego rodzaju zabezpieczenie przed wykorzystaniem smartfona przez niepowołane osoby.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Samo korzystanie natomiast, dla osoby obeznanej i lubiącej interfejsy tekstowe, może okazać się intuicyjne i łatwe. Launcher obsługuje nie tylko natywne komendy Androida oraz Linuksa, ale także dodatkowe polecenia, w tym wygodne skróty. Dzięki nim, możliwe będzie dużo szybsze wykonywanie niektórych działań, między innymi dzwonienie, wysyłanie SMS-ów, korzystanie z kalkulatora i udostępnianie plików:

call [kontakt]
sms [kontakt] [treść]
calc [działanie]
share [plik]

Dużo bardziej szczegółowe wprowadzenie do obsługi wyświetlone zostanie przy pierwszym uruchomieniu. Na koniec nie zapominajmy, że wciąż jest to jedynie launcher podmieniający interfejs graficzny: jeśli nie będziemy się czuć na siłach, by z niego korzystać, do wyłączenia nie będzie konieczne wprowadzanie komend, ale zamiana programu w ustawieniach, do których dostać można się najczęściej z paska powiadomień telefonu.

Linux CLI Launcher dla Androida jest już dostępny w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)