Lodówki, pralki oraz mikrofalówki mają przemówić głosem Cortany

Lodówki, pralki oraz mikrofalówki mają przemówić głosem Cortany

13.12.2016 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżająca się aktualizacja Creators Update będzie niezwykle ważna dla Windowsa 10. Ma ona bowiem uczynić dziecko Microsoftu gotowym do wejścia w świat artystów, przyniesie też liczne usprawnienia dla zaawansowanych użytkowników. Windows 10 to jednak nie tylko PC, a cała gama urządzeń, dlatego też duża aktualizacja przyniesie usprawnienia także dla urządzeń Internetu Rzeczy. Innymi słowy, Cortana ma trafić nawet do lodówek.

Wraz z Windowsem 10, znana z Windows Phone asystentka Cortana, trafiła na komputery, Xboksa One, Microsoft Band czy HoloLens. Z jej możliwości możemy skorzystać nawet nie posiadając sprzętu z systemem Microsoftu, dostępna jest bowiem wersja na Androida. To nie koniec jej ekspansji, jak dowiedzieliśmy się na konferencji WinHEC 2016, Microsoft ma jeszcze bardziej ambitne plany.

Cyfrowa asystentka Microsoftu trafi do świata urządzeń Internetu Rzeczy. Cortana ma zostać zintegrowana z Windows 10 IoT Core, a więc będziemy mogli z nią porozmawiać na nowych urządzeniach, pod warunkiem, że będą one wyposażone w wyświetlacz. Co to oznacza dla normalnego użytkownika? Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości będzie mógł porozmawiać z lodówką czy czajnikiem elektrycznym. Chcielibyśmy zobaczyć integrację ze samą lodówką i przykładowo przed wyjściem usłyszeć, jak Cortana przypomina o kupieniu jajek czy mleka.

źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

Creators Update przyniesie także usprawnioną samą Cortanę. Wprowadzone zostaną między innymi dwie nowości, pierwsza to Wake on Voice from Modern Standby, która pozwoli na uruchamianie urządzeń wyłącznie za pomocą głosu. Druga funkcja Far-field Voice umożliwi natomiast korzystanie z asystentki nawet z odległości czterech metrów. Czyżby Microsoft szykował odpowiedź na Amazon Echo?

Zanim pobiegniecie do sklepu po rozgadaną lodówkę, musicie pamiętać, że Cortana nie jest dostępna w języku polskim. Ponadto, nowości w Windows 10 IoT Core mają początkowo trafić tylko do użytkowników z USA i Wielkiej Brytanii. Na koniec jeszcze jedna zła wiadomość – Cortana na urządzeniach Internetu Rzeczy może pojawić się dopiero pod koniec 2017 lub nawet na początku 2018 roku. Ci, którzy chcą korzystać z asystentki Microsoftu, będą więc musieli jeszcze trochę poczekać.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)