AndroidBezpieczeństwoPakiety zabezpieczająceLookout Antywirus
Lookout Antywirus ikona

Lookout Antywirus10.51.3-74326b4

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Lookout to najpopularniejszy pakiet ochronny dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Pozwala on na ochronę przed szkodliwymi i niebezpiecznymi aplikacjami, a także ochronę danych użytkownika. O jego skuteczności może przemawiać to, że firma Samsung, a także operator sieci T-Mobile zdecydowali się na fabryczne umieszczenie tej aplikacji w swoich urządzeniach.

Podstawowym modułem ochronnym Lookout jest system antywirusowy. Skanuje on aplikacje już instalowane, oraz zaraz po instalowaniu nowych w poszukiwaniu malware oraz spyware. Antywirus skanuje pliki w czasie rzeczywistym, korzysta z chmury obliczeniowej, dodatkowo wykonuje zaplanowane pełne skanowanie co określony czas (np. co tydzień). Producent chwali się, że działanie w tle ma minimalny wpływ na szybkość działania urządzenia i czas pracy na baterii.

Drugim modułem jest stróż aplikacji, który przeprowadza audyt bezpieczeństwa, sprawdza aplikacje pod kątem uprawnień jakich wymagają. Dzięki niemu, użytkownik może dowiedzieć się, jakie aplikacje mogą odczytywać jego wiadomości lub znać jego lokalizację. Lookout to również ochrona przed szkodliwymi i podejrzanymi stronami internetowymi w przeglądarce systemowej oraz mobilnej wersji Google Chrome.

Pakiet posiada również moduł do wykonywania kopii zapasowej i zapisywania danych na serwerach producenta. Kopia może zawierać kontakty, zdjęcia, oraz dzienniki połączeń. Ostatni moduł odpowiada za ochronę w wypadku zagubienia lub kradzieży urządzenia. Dzięki niemu możliwe jest zdalne uruchomienie alarmu, lokalizowanie urządzenia, jego blokowanie, a także całkowite czyszczenie. Aplikacja w podstawowej, ograniczonej pod względem funkcji wersji jest darmowa. Pełna wersja wymaga wykupienia rocznej subskrypcji.

Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań5 687
Data aktualizacji19 lis 2023
System operacyjnyAndroid 7.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Lookout Antywirus ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)