Luminance HDR i Virtual DJ Home Free - nowości w dobrychprogramach

Luminance HDR i Virtual DJ Home Free - nowości w dobrychprogramach

17.10.2010 13:30, aktualizacja: 17.10.2010 18:34

W tym tygodniu jako najciekawsze programy, które zadebiutowały na łamach naszego Vortalu, proponujemy dwa całkowicie bezpłatne i oferujące spore możliwości narzędzia, które z pewnością ucieszą amatorów fotografii oraz melomanów, chcących spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki za pośrednictwem komputera.

Pierwszym programem, który chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym tygodniu jest Luminance HDR. Jest to bardzo proste w obsłudze, darmowe narzędzie do tworzenia obrazów HDR ze zdjęć tej samej sceny o różnych wartościach ekspozycji. Zestaw zdjęć po załadowaniu do programu zostanie automatycznie posortowany względem wartości ekspozycji. Oczywiście Luminance HDR ma możliwość automatycznego wyrównania zdjęć jedną z dwóch wbudowanych metod. Przed wykonaniem połączenia zdjęć, którego nie można cofnąć, użytkownik ma do dyspozycji narzędzie usuwające „duchy” (ślady po przesuwających się w czasie robienia zdjęć obiektach) . Połączenia zdjęć można dokonać z użyciem jednego z sześciu „profili”, które określają algorytmy użyte do analizy zdjęć. Jeśli żaden z proponowanych profili nie satysfakcjonuje użytkownika istnieje możliwość wybrania własnych ustawień, ale nie jest to polecane. Złożony obraz można poddać mapowaniu tonów z użyciem jednej z ośmiu wbudowanych metod. Każdy zestaw parametrów nakładany jest na nową instancję obrazu HDR, dzięki czemu użytkownik nie traci użytych wcześniej ustawień i w każdej chwili może porównać efekty swojej pracy z wcześniejszymi próbami.

Drugi z kolei to Virtual DJ Home Free, czyli darmowa wersja zaawansowanego oprogramowania do tworzenia muzyki poprzez miksowanie różnych kawałków, dodawania efektów, sampli i źródeł dźwięku, które może konkurować z profesjonalnymi urządzeniami miksującymi. Program posiada bogaty, ale bardzo przystępny interfejs użytkownika, symulujący stół z mikserem - narzędzie pracy DJa. Na głównym ekranie program pokazuje dwa pracujące równolegle na niezależnych ścieżkach odtwarzacze, wizualizacje poszczególnych kanałów dźwięku, bazę dostępnej muzyki z możliwością wygodnego przeglądania i wyszukiwania materiałów. Zamiast przeglądarki użytkownik może włączyć panele do stosowania efektów, kontrolki sterowania źródłami dźwięku lub opcje nagrywania. Ponadto znajdziemy tu przydatne dodatki, jak monitor aktywności procesora oraz zegar. Virtual DJ pozwala nie tylko montować muzykę, ale i towarzyszące jej klipy wideo. Program dysponuje skromną, ale wystarczającą biblioteką efektów wizualnych oraz przejść. Ciekawą funkcją programu jest możliwość przygotowywania materiału do imprez karaoke.

Najnowszą wersję aplikacji Luminance HDR można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie obrazów HDR.

Program Virtual DJ Home Free można pobrać z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja muzyki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)