Mac App Store ze specjalną sekcją dla aplikacji wspierających Touch Bar

Mac App Store ze specjalną sekcją dla aplikacji wspierających Touch Bar15.11.2016 13:59
Mac App Store ze specjalną sekcją dla aplikacji wspierających Touch Bar

Nowe MacBooki Pro przyniosły pewną ewolucję – fizyczne klawisze funkcyjne zostały zastąpione przez Touch Bar, dotykowy wyświetlacz dostosowujący się do uruchomionej aplikacji. W związku z bardzo wysoką sprzedażą nowego sprzętu, Apple zdecydowało się na wprowadzenie do sklepu z aplikacjami specjalnej sekcji, w której pokazane są aplikacje wspierające Touch Bara.

Jak pokazują najnowsze dane, nowe MacBooki sprzedają się świetnie, wystarczyło im pięć dni by zdeklasować konkurencje. Z pewnością klienci zainteresowani są Touch Barem, elementem interfejsu jak najbardziej przynoszącym powiew świeżości. Dotykowy, umieszczony tuż nad klawiaturą wyświetlacz może być dobrym rozwiązaniem, o ile oczywiście nie zabraknie aplikacji korzystających z jego możliwości.

źródło: macrumors.com
źródło: macrumors.com

W celu ułatwienia znalezienia aplikacji wspierających Touch Bar, Apple wprowadziło do Mac App Store odpowiednią sekcję. Znajdziemy w nie aplikacje, które korzystają z możliwości dodatkowego wyświetlacza. Póki co lista zawiera skromne 14 aplikacji, w tym Day One, PocketCAS, Focus czy 1Password oraz Final Cut Pro i djay Pro, których działanie mogliśmy zobaczyć podczas premiery nowych MacBooków Pro.

Obecnie MacBookom Pro zarzuca się brak wsparcia dla Touch Bara w aplikacjach firm trzecich. Faktycznie, 14 aplikacji wygląda marnie (wciąż jednak lepiej, niż lista rozszerzeń przeglądarki Microsoft Edge). Jednak wkrótce powinno się to poprawić i wraz z kolejnymi aktualizacjami, aplikacje zaczną korzystać z Touch Bara. Z pewnością programistów zachęci ogromnie zainteresowanie nowymi laptopami Apple, będzie więc na czym zarobić.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)