Mac App Store ze specjalną sekcją dla aplikacji wspierających Touch Bar

Mac App Store ze specjalną sekcją dla aplikacji wspierających Touch Bar

Mac App Store ze specjalną sekcją dla aplikacji wspierających Touch Bar
15.11.2016 13:59

Nowe MacBooki Pro przyniosły pewną ewolucję – fizyczne klawisze funkcyjne zostały zastąpione przez Touch Bar, dotykowy wyświetlacz dostosowujący się do uruchomionej aplikacji. W związku z bardzo wysoką sprzedażą nowego sprzętu, Apple zdecydowało się na wprowadzenie do sklepu z aplikacjami specjalnej sekcji, w której pokazane są aplikacje wspierające Touch Bara.

Jak pokazują najnowsze dane, nowe MacBooki sprzedają się świetnie, wystarczyło im pięć dni by zdeklasować konkurencje. Z pewnością klienci zainteresowani są Touch Barem, elementem interfejsu jak najbardziej przynoszącym powiew świeżości. Dotykowy, umieszczony tuż nad klawiaturą wyświetlacz może być dobrym rozwiązaniem, o ile oczywiście nie zabraknie aplikacji korzystających z jego możliwości.

źródło: macrumors.com
źródło: macrumors.com

W celu ułatwienia znalezienia aplikacji wspierających Touch Bar, Apple wprowadziło do Mac App Store odpowiednią sekcję. Znajdziemy w nie aplikacje, które korzystają z możliwości dodatkowego wyświetlacza. Póki co lista zawiera skromne 14 aplikacji, w tym Day One, PocketCAS, Focus czy 1Password oraz Final Cut Pro i djay Pro, których działanie mogliśmy zobaczyć podczas premiery nowych MacBooków Pro.

Obecnie MacBookom Pro zarzuca się brak wsparcia dla Touch Bara w aplikacjach firm trzecich. Faktycznie, 14 aplikacji wygląda marnie (wciąż jednak lepiej, niż lista rozszerzeń przeglądarki Microsoft Edge). Jednak wkrótce powinno się to poprawić i wraz z kolejnymi aktualizacjami, aplikacje zaczną korzystać z Touch Bara. Z pewnością programistów zachęci ogromnie zainteresowanie nowymi laptopami Apple, będzie więc na czym zarobić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)