MacBook Pro 16 ze zmodyfikowanym Touch Barem. Kolejne informacje dzięki macOS 10.15.1

MacBook Pro 16 ze zmodyfikowanym Touch Barem. Kolejne informacje dzięki macOS 10.15.1

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
30.10.2019 20:08

MacBook Pro 16 zbliża się coraz większymi krokami, a przynajmniej na to wskazuje system macOS w wersji 10.15.1, który zawiera kolejne informacje o przyszłym notebooku Apple'a.

Jak pamiętacie, w becie macOS 10.15.1 MacBook Pro 16 pojawił się na jednej z ikon. Z wydania produkcyjnego rzeczona grafika zniknęła. Za to jest coś innego, a mianowicie fragment zdjęcia przedstawiającego nowy Touch Bar i sensor Touch ID.

Dotychczas Touch Bar i Touch ID zawsze były jednym elementem, a tym razem są od siebie wyraźnie odcięte. To niby kosmetyka, ale bardzo istotna w kontekście ewentualnego serwisowania.

MacBook Pro 16, fot. 9to5Google
MacBook Pro 16, fot. 9to5Google

Kiedy w którymś z obecnych MacBooków zepsuje się Touch Bar bądź Touch ID, i tak trzeba wymienić cały panel. Przy czym każdorazowo wymaga to jeszcze przeprogramowania czipu bezpieczeństwa – w zależności od modelu laptopa – T1 lub T2, bo te są powiązane z sensorem biometrycznym i sprawdzają sumę kontrolną, aby uniknąć sprzętowego ataku na sensor.

MacBook raczej bez rewolucji

Przy czym analizując fotografię, w oczy rzuca się jeszcze jedno: raczej nie należy spodziewać się po MacBooku Pro 16 rewolucji w dziedzinie wyglądu.

Przedstawiony fragment obudowy wygląda dokładnie tak, jak analogiczny punkt obecnego MacBooka Pro 15. Oczywiście z uwagi na zastosowany ekran urządzenie może być nieco większe, ale na pewno nie będzie to różnica z kategorii tych znaczących.

Już ze wcześniejszych przecieków wiemy, że MBP 16 otrzyma także nową, nożycową klawiaturę i 95-watowy zasilacz. Wciąż jednak tajemnicą owiana pozostaje data premiery. Wszyscy spodziewali się ogłoszenia w październiku, ale usunięcie ikony z finalnego wydania macOS 10.15.1 zdaje się temu przeczyć. Zainteresowani muszą więc uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)