Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Apple Watch zegarek który chcę mieć

Dzisiejsze Keynote tradycyjnie poprzedzone było wieloma plotkami, przypuszczeniami i mniej lub bardziej prawdziwymi zdjęciami całych telefonów lub ich poszczególnych podzespołów. Apple także podgrzewało atmosferę przed prezentacją.

Jako miejsce Keynote wybrano salę The Flint Center w De Anza College dokładnie tę samą, w której Steve Jobs prezentował pierwszego Macintosha w 1984 roku. Po raz drugi salę wykorzystano podczas prezentacji iMac'a w 1998 roku, a po raz trzeci… właśnie dziś. Apple po raz pierwszy w historii na prezentację swoich produktów zaprosiło nie tylko dziennikarzy zajmujących się szeroko rozumianym IT, ale także przedstawicieli i blogerów portali i czasopism zajmujących się modą. Apple rozesłało lakoniczne zaproszenia zawierające datę i miejsce wydarzeni, oraz jedno, jedyne zdanie:

Wish we could say more.

To oczywiście w pewnym sensie potwierdziło plotki na tema prezentacji inteligentnego zegarka Apple, który jak wiadomo ma być nie tylko technologicznym gadżetem, ale pewnego rodzaju nowoczesną biżuterią. Wczoraj (8 września) pojawiły się rzekome zdjęcia fragmentów iWatcha (tak ów zegarek został nazwany przez media), jednak szybko odkryto, że są one najprawdopodobniej efektem pracy drukarek 3D i internautów pragnących mieć swoje "pięć minut" sieci, a prezentacja Apple tylko to potwierdziła.

Zarówno wybór historycznego dla Apple miejsca, jak i nadzwyczajne przygotowania do prezentacji sprawiają, iż wszyscy byli pewni, iż to nie nowy iPhone miał być gwiazda prezentacji.

Znaczenie historyczne sugerują, że Apple ma inny przebojowy produkt gotowy do wydania.

Tim Bajarin z Creative Strategies.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Apple zaprezentowało dwa nowe modele telefonów:

  • iPhone 6 z ekranem o przekątnej 4.7" i rozdzielczości 1334 x 750
  • iPhone 6 Plus z ekranem o przekątnej 5.5" i rozdzielczości 1920 x 1080.

iPhone 6 posiada ekran Retina zbliżony parametrami do tego, znanego nam z modeli wcześniejszych. Zupełnie inny ekran zastosowano w modeli iPhone 6 Plus. Apple przedstawiło go jako Retina HD, co nawiązuje nie tylko do większej rozdzielczości, ale większej gęstości ekranu - 401 ppi.

Pozostając przy zewnętrznych aspektach wyglądu nowych telefonów, warto zwrócić uwagę na fakt, iż są to najcieńsze modele telefonów Apple w historii. iPhone 6 ma grubość zaledwie 6.9 mm, natomiast model iPhone 6 Plus ma grubość 7.1 mm (a więc jest o 0.5 mm cieńszy niż model 5S). Telefony wyposażono w dwurdzeniowe procesory Apple A8 oraz koprocesory M8. Nowe procesory Apple A8 są o około 50% szybsze od poprzedniego modelu Apple A7, jednak to nie tylko jedyna różnica w stosunku do poprzednika. Bardzo poprawiono możliwości graficzne nowego iPhona i magazyn The Verge już stwierdził, że możliwości graficzne nowego telefonu Apple są porównywalne z możliwościami konsoli XBox One. Zmiany konstrukcyjne w samym procesorze zaowocowały także zmniejszniem temperatury jego pracy.

Podczas projektowania nowego telefonu duży nacisk położono na zwiększenie możliwości wbudowanego aparatu fotograficznego. iPhone 6 otrzymał nowy obiektyw ze stabilizacją obrazu oraz zupełnie nową matrycę nowej generacji o rozdzielczości 8 mpx, mającą zapewnić bardziej realistyczne i szczegółowe fotografie.

Ceny iPhone 6 Plus na terenie USA. Model iPhone 6, będzie tańszy o 100 USD.

Obydwa modele iPhone'a 6 będzią występował w wersji 16 GB, 64 GB i 128 GB.

Apple Pay

Od pewnego czasu krążyły plotki o zainteresowaniu Apple możliwościami przeprowadzenia płatności przy użyciu urządzeń Apple. Plotki znalazły potwierdzenie i Apple wprowadza system płatności zbliżeniowych Apple Pay. Do obsługi płatności będzie używany moduł NFC, który znalazł się w nowych modelach iPhone'a. Wirtualna karta Apple Pay będzie powiązana z aplikacją Pass Book i będzie podpięta do konta iTunes. Autoryzacja płatności nie będzie wymagała podawania kodów, gdyż będzie realizowana przy użyciu tokenów. Apple do współpracy namówiło American Express, Master Card i Visę. W przypadku zagubienie telefonu będzie istniała możliwość szybkiego zablokowania Apple Pay.

To firmy na terenie USA, w których będzie można płacić przy pomocy Apple Pay.

One more thing

Oczywiście ową niespodzianką był zegarek Apple Watch (nie iWatch). Zegarek posiada olbrzymie możliwości dopasowania wyglądu do indywidualnych preferencji jego posiadacza. Nie chodzi tu tylko o dopasowanie informacji widocznych na wyświetlaczu czy o graficznych wzorach tarcz.

Olbrzymie możliwości dopasowania zegarka zapewniają rozmaite paski zarówno sportowe jak i te bardziej ekskluzywne, a pojawi się nawet wersja z 24 karatowego złota. Apple Watch będzie występował w wersji podstawowej - Apple Wacth, w wersji sportowej - Apple Watch Sport oraz wersja Ekslusive obejmująca między innymi zegarki ze złotą kopertą i naprawdę luksusowymi paskami.

Wszystkie zegarki posiadają dotykowy wyświetlacz z szafirowym szkłem odpornym na ewentualne uszkodzenia o co w przypadku zegarka nie jest trudno. Zegarki są wodoodporne i posiadają naprawdę niesamowity system nawigacji. Na ekranie widoczne są miniaturki zainstalowanych aplikacji, a przy pomocy gestów można je przesuwać w dowolnym kierunku, a ekran zegarka reaguje na nacisk i będzie nieczuły na przypadkowe dotknięcia i muśnięcia. Po wybraniu aplikacji zajmuje ona cały ekran, co oczywiście nie zawsze wystarcza, na przykład przy nawigacji.

Toteż przy użyciu koronki zegarka możemy powiększać i zmniejszać obraz widoczny na ekranie zegarka. Koronka służy także do przewijania wiadomości. Jest to tak proste i intuicyjne, że aż dziwi że konkurencja nie wpadła na taki pomysł startując ze swoimi Smart Watchami wcześniej.

Apple Watch współpracuje z telefonami i iPadami, lecz trudno tu mówić, iż stanowi on dodatek do właściwego telefonu. Owszem, ma możliwość odbierania wiadomości, prowadzenia rozmów telefonicznych i odbierania mail, jednak większość dostępnych dla niego aplikacji nie wymaga współpracy z telefonem. Zegarek Apple posiada system nawigacji z możliwością wyszukiwania głosowego interesujących nas miejsc i informacji. Tą płaszczyznę współpracy z użytkownikiem zapewnia dobrze znana nam z telefonów asystentka Siri.

Równie istotnym elementem są możliwości monitoringu aktywności użytkownika. Zegarek posiada czujniki odpowiedzialne za mierzenie pulsu oraz wszelkie możliwości analizy i gromadzenia informacji o naszych postępach w zakresie aktywności fizycznej. Zegarek Apple tym samym zastępuje szereg opasek do monitoringu typu Nike Fuel Band. Jak zapowiada Apple, zegarek Apple Watch będzie miał możliwość współpracy z aplikacjami dostępnymi w App Store.

Oczywiście nawet spora ilość aplikacji nie zastąpi wszelkich potrzeb użytkowników. Apple udostępniło framework WatchKit, dzięki któremu można będzie tworzyć aplikację na zegarek Apple. Obecnie dostępny już jest między innymi Twitter, Facebook, Pinterest.

Apple Watch będzie kosztować od 349 USD i trafi na rynek na początku 2015 roku.

Także przy pomocy Apple Watch będzie można realizować płatności Apple Pay.

Ostateczną ocenę Apple Watch trzeba będzie odłożyć do momentu aż trafi on do pierwszych użytkowników, moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Co prawda nie wiadomo jak często Apple Watch będzie wymagał ładowania, wiadomo jednak że będzie się ono odbywało bezprzewodowo. Oceniając jednak informacje wynikające z prezentacji wydaje się, że niektórzy konkurenci, którzy zdecydowali się wcześniejsze prezentacje swoich smart zegarków popełnili fatalny falstart.

 

sprzęt oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
  #1 09.09.2014 22:25

Kiedy iPhone 6 Plus będzie dostępny w Polsce?

pebal   11 #2 09.09.2014 22:27

Ja na pewno tego zegarka nie kupię z uwagi na brak modułu GSM. Jeżeli już miałbym taki zegarek nosić to zamiast telefonu a nie jako dodatek do niego.

AntyHaker   23 #3 09.09.2014 22:29

Przecież ten zegarek niczym szczególnym się nie wyróżnia i w dodatku jest brzydki? Mogę śmiało założyć, że chcesz go tylko przez wzgląd na logo Apple ...

macminik   18 #4 09.09.2014 22:44

@AntyHaker: Nie będę mówił że nie, ale mimo wszystko oferuje on więcej możliwości na dzień dzisiejszy niż produkty konkurencji. Wygląd to rzecz gustu, jednym się może podobać innym nie. Trochę przypomina zegarki jakie użytkownicy robili z iPoda Nano 6 generacji i ten pomysł całkiem fajnie się prezentował. Myśle że dużym argumentem jest też współpraca z pozostałymi urządzeniami Apple, przynajmniej dla mnie. Nie powiem czy jest brzydki czy nie. Na zdjęciach i na prezentacji podoba mi się choć z werdyktem poczekam aż będę go miał w ręce.

aeroflyluby   16 #5 09.09.2014 22:53

@AntyHaker: Tutaj nie chodzi o to, że ktoś chce apple tylko za logo. Pomyśl w inny sposób: Apple siedziało godzinami, dniami i miesiącami nad projektowaniem i testowaniem wszystkich rozwiązań jakie tylko przyszły im do głowy. Nawet dostosowali system, zrobili porządną synchronizację która ma sens. Zaprojektowali odmienny, lekko innowacyjny zegarek, a teraz będą go sprzedawać. Ale szajsung czy inne huiawieli natychmiast skopują pomysły, wpiepszą w środek androida od googla, bo można bo za darmo, a ty kupisz samsunga, bo tańszy. Szanuj markę, Apple odwaliło dobry kawał roboty pokazując nowy tor w projektowaniu zegarków. Jak ty byś się czuł, gdybyś długo pracował nad projektem który ktoś bez wahania skopuje i nawet na tym zarobi?

Osobiście nie kupię, bo jestem ubogi i biedny. Ale gdybym miał pieniążki, które mogę wydać natychmiast, kupił bym, razem z iphone 6 plus.

Autor edytował komentarz.
  #6 09.09.2014 23:07

Spójna wizja, ciekawe rozwiązania techniczne, dobrej jakości materiały. To na plus dla Apple i brawa dla nich. Jednak produkt nie dla mnie, nie w moim guście, rewolucji w stylistyce nie widzę. Niech "Szwajcaria" śpi spokojnie.

  #7 09.09.2014 23:07

@macminik: "ale mimo wszystko oferuje on więcej możliwości na dzień dzisiejszy niż produkty konkurencji" to znaczy?... konkrety, bo chyba nie ma rzeczy, której by nie było w innych "smartwatchach".

macminik   18 #8 09.09.2014 23:27

@gowain: Przede wszystkim możliwości związane z aplikacjami. to co pokazało Apple to swoiste przykłady, ale przypuszczalnie pojawi się tych aplikacji o wiele więcej. Porównaj sobie możliwości jakie daje Apple Watch. W konkurencyjnych zegarkach przy tej ilości aplikacji zamachasz się palcem na śmierć. Tu jest to chyba rozsądniej rozwiązane. Możliwość powiększania ekranu także wydaje się o wiele lepszym pomysłem, który nie będzie nadmiernie ograniczał możliwości poszczególnych programów. Owszem, wiele zależy tu od ilości i jakości oprogramowania ale patrząc na to co pojawia się na iOS, nie ma raczej powodu do obaw. W moje ocenie zegarek ma naprawdę o wiele większy potencjał niż to co oferuje konkurencja.

aPoCoMiLogin   11 #9 09.09.2014 23:32

@macminik: dlaczego on ma porównać te możliwości, skoro zapytał się o to ciebie, a ty go gdzieś tam odsyłasz? Jakieś konkrety, ale KONKRETY, a nie "apple pokazało". Nie każdy oglądał, nie każdy chce obejrzeć, chciałbym przeczytać, ale póki co wszędzie gdzie opisują ten zegarek, to nie ma on niczego czego nie ma konkurencja. I to w sumie konkurencja ma to już od jakiegoś czasu..

@aeroflyluby no tak bo inne firmy zrobiły zegarki na kolanie, w 15min i od razu sprzedały.. Koronny argument za tym żeby kupić ten zegarek - bo był długo robiony..

  #10 09.09.2014 23:49

@macminik: "przypuszczalnie pojawi się tych aplikacji o wiele więcej" - nieprzypuszczalnie, a całkiem realnie na Android Wear pojawiają się cały czas aplikacje... W nowym zegarku od LG też jest bodajże pokrętełko, które pewnie deweloperzy prędzej czy później wykorzystaliby do powiększania... Na razie 0 konkretów, tylko stwierdzenia, że Apple odkryło Amerykę...

Autor edytował komentarz.
blind-oln   8 #11 10.09.2014 00:00

Nie rozumiem jak ma działać to całe Apple Pay. To on będzie emulować kartę i działać będzie na każdym terminalu zbliżeniowym na całym świecie, czy jest to raczej coś w rodzaju IKO z tym, że zamiast wpisywać kod na terminalu, autoryzacja pójdzie po NFC, ale żadna karta nie będzie emulowana, więc trzeba będzie najpierw dostosować terminale? No i ma to być sprzężone z iTunes. Skąd jednak iTunes bierze kasę? Z karty? I nie wymaga każdorazowo CVV2? Czyli co, przechowuje sobie ten kod? Jeśli tak, to gdzie?

macminik   18 #12 10.09.2014 00:11

@blind-oln: jeśli dobrze zrozumiałem, to autoryzacji dokonujesz telefonem,tabletek zegarkiem, a kwota pojawia się w iTunes Store, które pobiera sobie z Twojej karty kredytowej. Jeśli wprowadzasz swoją kartę kredytowa czy kartę przedpłaconą to kod CVV wprowadzasz tylko raz. Kolejne autoryzacje dokonywane sa albo przez hasło albo przez odcisk palca. W przypadku zakupu w sklepie autoryzacji jest przez token.
Nie wiem czy każdy terminal będzie z tym działał, podejrzewam ze z czasem tak, stoi za tym Visa, mastercard wiec jakoś pewnie sa związani z projektem.

blind-oln   8 #13 10.09.2014 00:17

Cóż, będę chyba musiał poczekać na jakieś szczegóły. Mam nadzieję, że przyśpieszy to też nieco Google i ich współpracę z bankami nad wprowadzeniem HCE do mainstreamu. Może wreszcie płatności zbliżeniowe telefonem nie będą mordęgą, która wymaga współpracy MasterCarda/Visy + banku + operatora telefonii komórkowej (secure element na karcie sim).

pebal   11 #14 10.09.2014 00:17

@macminik: Nie wydaje mi się aby obsługa tego pokrętła była wygodniejsze od przejechania palcem po zegarku. Na prezentacji pokazano, że sprawdza się ono lepiej od powiększania obrazu dwoma palcami. Tyle, że analogiczne do pokrętła jest operowanie jednym palcem, góra-dół albo lewo-prawo.

macminik   18 #15 10.09.2014 00:20

@blind-oln: zbiore wszelkie informacje I opisze, dziś juz mi się nie chce myśleć.

macminik   18 #16 10.09.2014 00:25

@pebal: góra dół to chyba tylko przewijasz ekran. U Apple powiększanie czy zmniejszanie odbywa się dwoma palcami co na takim mały. Ekraniku może być średnio wygodne. Dlatego pokrętło jest ciekawym pomysłem. Pokrętło możesz przesunąć jednym palcem, lub dwoma jak ktoś woli.

macminik   18 #17 10.09.2014 00:26

@aas (niezalogowany): podobno początkiem października. Jesteśmy chyba w drugiej grupie.

pebal   11 #18 10.09.2014 00:37

macminik: Chyba wolałbym powiększać obraz przesuwając palcem po krawędzi ekranu. Pokrętło wydaje mi się do tego celu mniej wygodne. Jednak pożyjemy, zobaczymy.

  #19 10.09.2014 09:53

https://www.youtube.com/watch?v=yioL7MRQvHM - dosyć humorystyczne podejście do tematu

  #20 10.09.2014 10:31

chociaż tytuł byś bez błędu napisał....

Szczuply_NH   6 #21 10.09.2014 10:41

Niestety, ale AppleWatch podobnie jak pozostałe smartwatche pozostaną w sferze gadżetów przez najbliższe 2-3 lata. Mimo to AppleWatch wydaje się mieć większe możliwości. Swoją drogą pominięta kwestia baterii może wskazywać na pewne problemy. Szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony ze swojego trackera aktywności Withings Pulse o2. Ma wszystko co potrzebuję, a dodatkowo potrafi analizować w miarę trafnie sen. Podobnie jak Fitbit, który opisał kiedyś macminik. Czy mam rozumieć, że Apple pominęła kwestię snu w swoim produkcie?

macminik   18 #22 10.09.2014 10:57

@teton: Myślę że to tylko plotki. Nie sądzę by Apple chciało udostępniać możliwość instalacji swojego systemu na zegarkach innych producentów. Ko by wówczas kupował Apple Watch ;-)

macminik   18 #23 10.09.2014 11:04

@Szczuply_NH: także uważam, że przemilczenie czasu pracy na baterii wynika z braku możliwości jednoznacznego określenia tego czasu na obecną chwile. Może to się wiązać nie tylko z kwestiami czysto technicznymi, ale np. z optymalizacją systemu. Swoją drogą, płyta a raczej płytka główna zegarka to naprawdę "mistrzostwo świata".

Ciężko mi powiedzieć czy Apple zajmie się monitoringiem snu, gdyż prezentacja skupiła się tylko na monitoringu aktywności. Jeśli Apple w swojej aplikacji tego nie uwzględni, zrobią to producenci zewnętrzni aplikacji.

Tak naprawdę "mocą" tego urządzenia będą aplikacje, a developerzy już wspominaj o podjęciu prac nad własnymi aplikacjami. Sam jestem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądała kwestia pisania i publikacji oprogramowania. Trzeba trochę poczekać na więcej informacji.

Szczuply_NH   6 #24 10.09.2014 11:16

@macminik: Szczerze nie lubię, jak producent, czytaj Apple nie dodaje tak podstawowej funkcji (przynajmniej dla mnie). Nie lubię aplikacji producentów zewnętrznych, wolę mieć wszystko wbudowane. Oczywiście, że to niemożliwe, ale mimo wszystko jeśli wchodzą w świat fitness/zdrowie powinni to uwzględnić. Z tego co patrzyłem na stronie Apple również nie ma wzmianki o tym, więc Jawbone UP, Fitbit czy Withings Pulse o2 mają pewną przewagę, gdyż nie wszyscy będą chcieli mieć przedłużenia telefonu na nadgarstku, lecz tylko monitor aktywności, którym można będzie zarządzać przez telefon. Z pewnością ja do nich należę...

  #25 10.09.2014 11:44

@Szczuply_NH: "Czy mam rozumieć, że Apple pominęła kwestię snu w swoim produkcie?" - pewnie przez noc będzie się musiał ładować :P

mikolaj_s   15 #26 10.09.2014 12:14

@macminik : "Toteż przy użyciu koronki zegarka możemy powiększać i zmniejszać obraz widoczny na ekranie zegarka. Koronka służy także do przewijania wiadomości. Jest to tak proste i intuicyjne, że aż dziwi że konkurencja nie wpadła na taki pomysł startując ze swoimi Smart Watchami wcześniej."

Nie jest proste kręcenie małym pokrętłem. Użycie gestów rozszerzania dwoma palcami do którego jesteśmy przyzwyczajeni na innych urządzeniach jest lepszym rozwiązaniem. No chyba, że jest to dodatkowa opcja dla lubiących tradycje.

"Tą płaszczyznę współpracy z użytkownikiem zapewnia dobrze znana nam z telefonów asystentka Siri."

A jak z obsługą języka polskiego? Kolega ostatnio był bardzo zaskoczony gdy chciał się pochwalić Siri. Pokazałem jak robię to samo na Androidzie tylko po polsku. ;)

" Owszem, ma możliwość odbierania wiadomości, prowadzenia rozmów telefonicznych i odbierania mail, jednak większość dostępnych dla niego aplikacji nie wymaga współpracy z telefonem."

Bez modułu GSM nie jest samodzielnym urządzeniem, bo nie nadaje się do zabrania go ze sobą zamiast telefonu. Chociaż tak właśnie ma być. To jest dodatek do telefonu i to całkiem wygodny.

Szczuply_NH   6 #27 10.09.2014 12:19

@gowain Też o tym pomyślałem ;)

mikolaj_s   15 #28 10.09.2014 12:23

@aeroflyluby: "Jak ty byś się czuł, gdybyś długo pracował nad projektem który ktoś bez wahania skopuje i nawet na tym zarobi? "
Ale też nie zaczynali od niczego tylko widzieli jakie rozwiązania ma konkurencja i pomyśleli co warto usprawnić. Jeśli teraz Samsung weźmie tylko część rozwiązań od Apple to będzie OK. Gorzej jak skopiuje wszystko.

@@macminik " Przede wszystkim możliwości związane z aplikacjami."

A co niby lepszego daje Apple niż Android Wear? Rozumiem, że to dobra marka i przemyślany i dopracowany produkt (chociaż to się dopiero okaże "w praniu"), jednak ogólnie bardzo zbliżony do konkurencji.

ichito   11 #29 10.09.2014 12:53

Troszkę tandetnie wygląda...to taki subiektywny ogląd. Na pewno ani bardziej tradycyjny jak Moto 360
http://arstechnica.com/gadgets/2014/09/moto-360-review-beautiful-outside-ugly-in.../
ani tak futurystyczny jak koncept od Microsoft
http://www.neowin.net/news/this-microsoft-smartwatch-concept-looks-fantastic

macminik   18 #30 10.09.2014 13:04

@ichito: Moto 360 ma swój urok i z pewnością nie wstydziłbym się w nim pokazać. Problemem 360-tki jest to, że to nie jest zegarek dla każdego. Jest na tle uniwersalny wyglądem, że będzie pasował większości populacji. Nie wiem jak wygląda kwestia jego personalizacji pod kątem bardziej wymagających klientów.

AntyHaker   23 #31 10.09.2014 14:13

@aeroflyluby: Nie, nie kupię Samsunga bo dla mnie smartwatch to zbędny gadżecik. Poza tym, nie wiem czy urodziłeś się wczoraj, ale smartwatch są już na rynku od jakiegoś czasu i jeśli ktoś coś kopiuje to właśnie Apple ... Poza tym, serio uważasz że reszta producentów zrobiła swoje zegarki od tak, z nudów bez planowania?...

Jeszcze odnośnie Samsunga - jeśli już faktycznie miałbym kupować, to faktycznie Samsunga. Dlaczego? Bo jako jedyny oferuje zegarek niezależny od smartphone.

@macminik W zasadzie po pierwszym zdaniu powinienem olać dalsze komentowanie, jednak chyba się skuszę ... Jakie to kosmiczne możliwości zapewnia ten zegarek, których nie ma konkurencja? Bo coś ich nie widzę ... Reszta komentarza to w zasadzie rozwodzenie się nad wyglądem, chociaż jak zauważyłeś to kwestia gustu - więc po co ten wywód?...

Cebula REDAKCJA  19 #32 10.09.2014 15:18

@aeroflyluby: "Ale szajsung czy inne huiawieli natychmiast skopują pomysły, wpiepszą w środek androida od googla, bo można bo za darmo, a ty kupisz samsunga, bo tańszy. Szanuj markę, Apple odwaliło dobry kawał roboty pokazując nowy tor w projektowaniu zegarków. Jak ty byś się czuł, gdybyś długo pracował nad projektem który ktoś bez wahania skopuje i nawet na tym zarobi? "

Kontrowersyjne jest to co piszesz, jak na razie można powiedzieć, że to Apple jest daleko z tyłu i kopiuje koncepcje konkurencji. Pomijam samą ideę smartwatcha. Watch ma się pojawić w przyszłym roku, a w zasadzie nie wnosi niczego nowego w stosunku do zasiedziałych na rynku Sony, Samsungów i innych... Wszystko to kopiowanie pomysłów, choćby monitorowanie aktywności - aplikacja Health - w Samsungu S-Health, w LG LG-Health, itd... Generalnie odkrywczość nie porywająca. Konkurencja cały czas poszukuje nowych rozwiązań, okrągłe wyświetlacze, zakrzywione wyświetlacze, zegarki samowystarczalne (z kartą SIM). Zaprezentowany na targach IFA LG też ma pokrętło. Atutem Watcha ma być oprogramowanie, ma być, ale na Galaxy jest już teraz mnóstwo aplikacji. Nad wyglądem się nie dyskutuje, ale trzeba mieć wiele odwagi żeby uznać go za przełomowy. Nowy, okrągły LG G Watch R (http://www.androidcentral.com/lg-g-watch-r-hands) wydaje się być znacznie bardziej efektowny, nowy Samsung natomiast bardziej funkcjonalny (SIM jeśli to oczywiście komukolwiek potrzebne ;) Generalnie fajnie, że jest dla każdego coś miłego, ale roli nowego zegarka na rynku bym nie przeceniał. Po prostu dla Androidów jest jakiś wachlarz rozwiązań, a teraz i miłośnicy koncepcji smartwatchy korzystający z iPhonów coś znajdą dla siebie. I dobrze.

Autor edytował komentarz.
Scheiwar   9 #33 10.09.2014 22:54

@aeroflyluby: Czytając twój komentarz czuję się jakbym czytał wypowiedzi "Pajonka" ze spidersweb. Odłóż amazing. Już na pierwszy rzut oka widać że konkurencja postarała się bardziej. Nie wspominam o nowym iphonie. Wygląda tandetnie.

  #34 10.09.2014 23:10

Ludzie zegarek to także a może przede wszystkim ozdoba. Uważam że ludzie którzy przywiązują wagę do tego co noszą na ręce nawet nie spojrzą na te wszystkie smart zegarki. To trochę tak jakby zrobić smart pierścionek i przekonywać kobiety żeby zamieniły pierścionki z brylantami na smart pierścionki z aluminium.... Nie chwyci... no może u dzieci.

xomo_pl   24 #35 11.09.2014 00:31

@macminik jak rozumiem plotki o szafirowym ekranie iPhone'a6 się nie potwierdziły? pytam bo coś przemilczano ten temat po premierze iP a jeśli jest to zwykły plastik to trochę kiepsko się zapowiada...

"iPhone 6 otrzymał nowy obiektyw ze stabilizacją obrazu oraz zupełnie nową matrycę nowej generacji o rozdzielczości 8 mpx"
wyciekły może jakieś fotki już?
Czekam na pierwsze testy iP, szczególnie plusa z optyczną stabilizacją... efekty mogą być ciekawe o ile nie pokpili innych elementów jak jakość diody flash czy oprogramowanie aparatu...

macminik   18 #36 11.09.2014 08:33

@xomo_pl: Rzeczywiście nic nie mówiono o szafirowej powłoce iPhone'a, albo j anie wyłapałem bo straszne problemy były ze streamingiem. Pokazali jak jest zbudowany nowy obiektyw i były przykładowe fotografie, ale wiesz jak o jest z tymi prezentowanymi fokami. Zawsze są świetne... Telefon ma jakieś nowe sensory i matrycę nowej generacji. Chyba duży nacisk położono na tą część telefonu. No ale warto poczekać na pierwsze testy użytkowników.

WildKali   3 #37 11.09.2014 16:07

" Bardzo poprawiono możliwości graficzne nowego iPhona i magazyn The Verge już stwierdził, że możliwości graficzne nowego telefonu Apple są porównywalne z możliwościami konsoli XBox One. "

Nie wiem jak się do tego odnieść, ale krótko mówiąc raczej ma to mało wspólnego z rzeczywistością... :P

  #38 08.04.2016 08:19

@pebal: No po to zostało stworzone :)) hegehehe