macOS Big Sur obsłuży 4K HDR na Netfliksie, ale nie wszędzie

macOS Big Sur obsłuży 4K HDR na Netfliksie, ale nie wszędzie

macOS Big Sur obsłuży 4K HDR na Netfliksie, ale nie wszędzie
Piotr Urbaniak
01.10.2020 14:47

I w odróżnieniu od Windowsa, sprawa jest dość zagadkowa, bowiem nie chodzi o odpowiedni model procesora lub karty graficznej, lecz o obecność chipu Apple T2.

Aby oglądać treści 4K HDR na Netfliksie na komputerze z systemem Windows, należy posiadać procesor Intel Core 7. generacji lub nowszy, albo dedykowaną kartę graficzną odpowiedniej klasy. W oficjalnych wymaganiach widnieje GeForce GTX 1050 3 GB bądź lepsza. A samo ograniczenie ma naturę sprzętową—bo materiał wymaga specyficznych enkoderów.

Apple tymczasem podszedł do sprawy nieco inaczej i oparł kompatybilność na koprocesorze T2, który oficjalnie pełni rolę silnika kryptograficznego, ale nie tylko — wynika z opublikowanej właśnie dokumentacji Netfliksa.

To sprawia, że część posiadaczy Maców będzie musiała obejść się smakiem, mimo komputera teoretycznie kompatybilnego z treściami 4K HDR w warstwie sprzętowej.

Unaoczniając, w przypadku najpopularniejszych MacBooków Air oraz Pro chip Apple T2 stosowany jest dopiero od 2018 r., iMaców zaś – 2020 r. I jest to dotkliwe zwłaszcza w przypadku tych ostatnich, które w wersjach sprzed dwóch-trzech lat wciąż oferują naprawdę przyzwoite konfiguracje, a jednak tym razem zostają na lodzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)