macOS Big Sur obsłuży 4K HDR na Netfliksie, ale nie wszędzie

macOS Big Sur obsłuży 4K HDR na Netfliksie, ale nie wszędzie01.10.2020 14:47
macOS Big Sur obsłuży 4K HDR na Netfliksie, ale nie wszędzie

I w odróżnieniu od Windowsa, sprawa jest dość zagadkowa, bowiem nie chodzi o odpowiedni model procesora lub karty graficznej, lecz o obecność chipu Apple T2.

Aby oglądać treści 4K HDR na Netfliksie na komputerze z systemem Windows, należy posiadać procesor Intel Core 7. generacji lub nowszy, albo dedykowaną kartę graficzną odpowiedniej klasy. W oficjalnych wymaganiach widnieje GeForce GTX 1050 3 GB bądź lepsza. A samo ograniczenie ma naturę sprzętową—bo materiał wymaga specyficznych enkoderów.

Apple tymczasem podszedł do sprawy nieco inaczej i oparł kompatybilność na koprocesorze T2, który oficjalnie pełni rolę silnika kryptograficznego, ale nie tylko — wynika z opublikowanej właśnie dokumentacji Netfliksa.

To sprawia, że część posiadaczy Maców będzie musiała obejść się smakiem, mimo komputera teoretycznie kompatybilnego z treściami 4K HDR w warstwie sprzętowej.

Unaoczniając, w przypadku najpopularniejszych MacBooków Air oraz Pro chip Apple T2 stosowany jest dopiero od 2018 r., iMaców zaś – 2020 r. I jest to dotkliwe zwłaszcza w przypadku tych ostatnich, które w wersjach sprzed dwóch-trzech lat wciąż oferują naprawdę przyzwoite konfiguracje, a jednak tym razem zostają na lodzie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)