Przez lata system operacyjny Apple zdobył opinię dopracowanego i stabilnego. Owszem zdarzały się wpadki, ale ostatnie poważnie niedociągnięcia w oprogramowaniu, sugerują spadek jakości. Idealnym przykładem jest wspomniana we wstępie luka, która jest godna potępienia. Pojawiła się już aktualizacja zabezpieczeń, ale wydana wczoraj łatka na tyle skutecznie łata macOS-a, że niektórzy nie mogą korzystać z udostępniania plików.
Niektórzy użytkownicy macOS-a High Sierra skarżą się na brak możliwości skorzystania z funkcji udostępniania plików. Problem został potwierdzony przez Apple. Firma na stronie pomocy technicznej udostępniła już rozwiązanie:
Najpewniej niebawem powinna pojawić się kolejna aktualizacja, która tym razem usunie opisywany błąd. Zanim jednak zostanie wydana, użytkownicy będą musieli poradzić sobie sami, korzystając z powyższej porady.