macOS: łatka zepsuła udostępnianie plików, ale jest rozwiązanie

macOS: łatka zepsuła udostępnianie plików, ale jest rozwiązanie

macOS: łatka zepsuła udostępnianie plików, ale jest rozwiązanie
30.11.2017 15:55

Apple udało się załatać lukę, która umożliwiała na macOS dostęp do roota bez wprowadzania hasła. Mogłoby się wydawać, że reakcja była dość sprawna – aktualizacja dzień po nagłośnieniu sprawy. Okazało się, że luka była jednak zgłaszana dwa tygodnie wcześniej. Niestety, nie jest to jedyna poważna wpadka firmy z Cupertino w ciągu ostatnich dni.

Przez lata system operacyjny Apple zdobył opinię dopracowanego i stabilnego. Owszem zdarzały się wpadki, ale ostatnie poważnie niedociągnięcia w oprogramowaniu, sugerują spadek jakości. Idealnym przykładem jest wspomniana we wstępie luka, która jest godna potępienia. Pojawiła się już aktualizacja zabezpieczeń, ale wydana wczoraj łatka na tyle skutecznie łata macOS-a, że niektórzy nie mogą korzystać z udostępniania plików.

Niektórzy użytkownicy macOS-a High Sierra skarżą się na brak możliwości skorzystania z funkcji udostępniania plików. Problem został potwierdzony przez Apple. Firma na stronie pomocy technicznej udostępniła już rozwiązanie:

Najpewniej niebawem powinna pojawić się kolejna aktualizacja, która tym razem usunie opisywany błąd. Zanim jednak zostanie wydana, użytkownicy będą musieli poradzić sobie sami, korzystając z powyższej porady.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)