Magazynowanie dowolnych plików w usłudze Google Docs

Redakcja

13.01.2010 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Vijay Bangaru, jeden z przedstawicieli firmy Google, poinformował o planowanym poszerzeniu funkcjonalności usługi Google Docs. Już niedługo użytkownicy będą mogli wysyłać, magazynować oraz udostępniać innym dowolne pliki o rozmiarze nieprzekraczającym 250 megabajtów.

Zgodnie z zapowiedzią, każdy użytkownik mający dostęp do Google Docs już niedługo będzie mógł skorzystać z dodatkowego, bezpłatnego, internetowego dysku o pojemności 1GB. Jego zadaniem jest umożliwienie przechowywania dowolnych plików o objętości do 250 MB (innymi słowy, nie będzie trzeba konwertować ich do formatu typowego dla usługi Docs). Chętni będą również mogli wykupić dodatkową przestrzeń dyskową w cenie 0,25 dolara za 1 gigabajt (opcja rocznego abonamentu). Google udostępni użytkownikom również specjalną wyszukiwarkę, dzięki której możliwe stanie się odnajdywanie oraz podglądanie plików jakie zostały wcześniej zapisane na serwerze.

Nowa opcja będzie aktywowana dla użytkowników Google Docs w ciągu najbliższych kilku tygodni. Następnie, po zebraniu odpowiedniej ilości opinii od użytkowników, firma z Mountain View zdecyduje o ostatecznym kształcie wprowadzanej usługi.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)