Malwarebytes kończy z Junkware Removal Tool, poleca odśmiecać AdwCleanerem

Malwarebytes kończy z Junkware Removal Tool, poleca odśmiecać AdwCleanerem

03.11.2017 16:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto smutna wiadomość dla wielu doświadczonych pracownikówserwisów IT: JunkwareRemoval Tool (JRT) firmy Malwarebytes, jedno z najlepszychnarzędzi do czyszczenia Windowsa ze wszelkich śmieci, zostaje samoodesłane na śmietnik historii. Obecny właściciel ogłosił, żenie będzie już go dalej rozwijał i aktualizował, nie chce bowiemby to niezwykle proste narzędzie konkurowało z popularnymAdwCleanerem.

Popularność JRT nie wzięła się znikąd – wystarczyłopobrać i uruchomić niewielki programik, który komunikując sięjedynie przez konsolowy interfejs robił porządki w Windowsie,usuwając wszelkiej maści niechciane oprogramowanie, w tym dodatkido przeglądarek, paski narzędzi, programy adware. Jego aktualnawersja 8.1.4 wychwytuje ponad 250 wariantów tego, co określamymianem junkware.

Minimalne obciążenie komputera w trakcie tych operacjisprawiało, że JRT działał nawet na najsłabszych laptopach, nawetna Windowsie XP z 256 MB RAM, jednordzeniowym procesorem Pentium IIIi 10 MB wolnego miejsca na dysku. Dziś już takich programów nierobią – a przecież JRT nie powstał znowu tak dawno –zadebiutował na forum serwisu Bleeping Computers w 2012 roku.

Obraz

Trzy lata później JRT zostało kupione przez Malwarebytes z jegodeweloperem, Filiposem Mouliatisem, który miał się zająć m.in.zintegrowaniem narzędzia z innymi produktami tej firmy. Pewnie bycoś z tego wyszło, gdyby nie to, że w 2016 roku Malwarebyteskupiło inne, znacznie bardziej współcześnie wyglądającenarzędzie AdwCleaner.

Teraz właściciel uznał,że nie będzie utrzymywał dwóch programów służących w zasadziedo tego samego. Kończy ze wsparciem JRT, które zostanie oficjalniepogrzebane 26 kwietnia 2018 roku. Dotychczasowym użytkownikom polecasię przejść na AdwCleanera w wersji 7 lub wyższej, który będziedalej rozwijany i wspierany.

Oczywiście wciąż będziecie mogli używać JRT po tym czasie,wciąż też JRT będzie w naszej bazieoprogramowania, ale wobec nowych rodzajów junkware pozostanie onbezbronny. Przejście na aktywnie rozwijane oprogramowanie jest w tejsytuacji koniecznością.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)