Mapy Google: alerty o zjechaniu z trasy dostępne w Polsce. To hak na porywaczy i oszustów

Mapy Google otrzymują zapowiadaną nowość, fot. Oskar Ziomek
Mapy Google otrzymują zapowiadaną nowość, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

22.10.2019 10:28, aktual.: 22.10.2019 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Map Google trafiła nowość, która jest bronią przeciwko porywaczom i oszustom. Nowe ostrzeżenia dotyczące zjeżdżania z wyznaczonej trasy mogą się przydać, aby w porę zauważyć złe zamiary taksówkarza czy kierowcy Ubera.

Mowa o alertach o zjechaniu z trasy, które trafiły do testerów w czerwcu bieżącego roku. To automatyczne powiadomienia w Mapach Google, które pomogą w sytuacji, kiedy samochód zjedzie co najmniej 500 metrów z wyznaczonej trasy. To powinno wystarczyć, aby zorientować się, że taksówkarz próbuje w nieuzasadniony sposób "nabić licznik".

Mapy Google potrafią już ostrzegać o złych zamiarach taksówkarzy.
Mapy Google potrafią już ostrzegać o złych zamiarach taksówkarzy.

Choć w sieci pojawiły się informacje przede wszystkim o uruchomieniu tej nowości w Indiach, w praktyce nowe zabezpieczenie trafiło także na inne rynki, w tym do Polski.

Alerty o zjechaniu z trasy w Mapach Google

By skorzystać z alertów o zjechaniu z zaplanowanej drogi, należy wyznaczyć nową trasę w Mapach Google, a następnie – zamiast uruchamiać nawigację – skorzystać z przycisku Podróżuj bezpieczniej. Oprócz możliwości udostępniania podróży na żywo znajomym, teraz pojawiła się także opcja opisywanych alertów o zjechaniu z trasy.

Od tego momentu podróż jest analizowana. Jeśli samochód oddali się od wyznaczonej drogi o 500 metrów, użytkownik otrzyma powiadomienie. Jeśli równolegle udostępnia trasę innej osobie, właściwy komunikat pojawi się również u niej, co powinno pomóc w porę zorientować się, że podróż nie przebiega tak, jak powinna.

Jak zwykle w przypadku nowych funkcji w aplikacjach Google, warto pamiętać, że alerty o zjechaniu z trasy mogą jeszcze nie być dostępne dla każdego. Producent zwykle włącza nowości po stronie serwera, co oznacza, że nowa funkcja pojawi się u każdego w ciągu najbliższych dni lub tygodni, niezależnie od ręcznego wymuszenia aktualizacji Map Google w smartfonie.

Inne ostrzeżenia w Mapach Google

Warto dodać, że ostrzeżenia przydatne z punktu widzenia pasażerów to niejedyna nowość związana z bezpieczeństwem, która ostatnio pojawiła się w Mapach Google. Niedawno zyskali także kierowcy, którzy mogą teraz zgłaszać nowe zagrożenia na drodze, w tym unieruchomione pojazdy oraz zamknięte pasy ruchu.

Mapy Google na Androida i iOS-a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)