Mapy Google coraz bliżej społecznościowej formy? Nowa funkcja aplikacji

Mapy Google coraz bliżej społecznościowej formy? Nowa funkcja aplikacji

Aplikacja Google Maps staje się coraz bardziej społecznościowa.
Aplikacja Google Maps staje się coraz bardziej społecznościowa.
Redakcja
11.11.2019 16:41

Aplikacja Google Maps na Androida posiada od teraz nową funkcję – możliwość zarządzania publicznym profilem z jej poziomu. To kolejny krok, który rozszerza formę Map Google z prostej aplikacji nawigacyjnej do społecznościowej platformy.

Mapy Google już od dawna przestały służyć wyłącznie, jako aplikacja do sprawdzania trasy i lokalizacji. Dzięki systemowi ocen i opinii, o odwiedzonych miejscach, przekazywania sobie zdjęć i komentowania, stała się zdecydowanie czymś więcej i zasygnalizowała potencjał do rozwijania jej w tę właśnie stronę.

[h2]Trzeba uzbroić się w cierpliwość[/h2]

Amerykański gigant wyczuł powodzenie takiego kierunku rozwoju i postanowił iść za ciosem – od teraz aplikacja Google Maps pozwoli na bezpośrednią modyfikację naszego profilu Google. W menu aplikacji pojawi się zakładka o nazwie "Twój profil", w której będzie można dodać treści dotyczące życiorysu, zdjęcia, zmienić swoje imię, a także dokonać ustawień dotyczących prywatności.

Nowa funkcja będzie systematycznie udostępniana użytkownikom. Zmiana ma być wprowadzana z poziomu serwera, a nie za pomocą aktualizacji aplikacji, dlatego, żeby móc użyć nowej funkcji, trzeba po prostu poczekać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)