Mapy Google coraz bliżej społecznościowej formy? Nowa funkcja aplikacji

Aplikacja Google Maps staje się coraz bardziej społecznościowa.
Aplikacja Google Maps staje się coraz bardziej społecznościowa.
Redakcja

11.11.2019 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Google Maps na Androida posiada od teraz nową funkcję – możliwość zarządzania publicznym profilem z jej poziomu. To kolejny krok, który rozszerza formę Map Google z prostej aplikacji nawigacyjnej do społecznościowej platformy.

Mapy Google już od dawna przestały służyć wyłącznie, jako aplikacja do sprawdzania trasy i lokalizacji. Dzięki systemowi ocen i opinii, o odwiedzonych miejscach, przekazywania sobie zdjęć i komentowania, stała się zdecydowanie czymś więcej i zasygnalizowała potencjał do rozwijania jej w tę właśnie stronę.

[h2]Trzeba uzbroić się w cierpliwość[/h2]

Amerykański gigant wyczuł powodzenie takiego kierunku rozwoju i postanowił iść za ciosem – od teraz aplikacja Google Maps pozwoli na bezpośrednią modyfikację naszego profilu Google. W menu aplikacji pojawi się zakładka o nazwie "Twój profil", w której będzie można dodać treści dotyczące życiorysu, zdjęcia, zmienić swoje imię, a także dokonać ustawień dotyczących prywatności.

Nowa funkcja będzie systematycznie udostępniana użytkownikom. Zmiana ma być wprowadzana z poziomu serwera, a nie za pomocą aktualizacji aplikacji, dlatego, żeby móc użyć nowej funkcji, trzeba po prostu poczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)