Mapy Google dostają hashtagi. Znalezienie ciekawego miejsca ma być teraz łatwiejsze

Mapy Google dostają hashtagi. Znalezienie ciekawego miejsca ma być teraz łatwiejsze

Mapy Google pozwalają dodawać hashtagi do opisów. (depositphotos)
Mapy Google pozwalają dodawać hashtagi do opisów. (depositphotos)
27.11.2018 11:36, aktualizacja: 27.11.2018 11:48

Czyżby Mapy Google miały stać się specyficznym serwisem społecznościowym? Google, po ogłoszeniu wbudowanego komunikatora, dodał do swojej usługi wsparcie dla hashtagów. Nowość ma zachęcić do dzielenia się opiniami o odwiedzonych miejscach, a także w teorii ma ułatwić wyszukiwanie określonych miejsc w lokalizacji.

Google ma już za sobą kilka prób stworzenia serwisu społecznościowego i/lub komunikatora, który odniósłby sukces zbliżony do Facebooka czy WhatsAppa. Mimo ogromnego doświadczenia w usługach internetowych, wspomniane próby nigdy nie zakończyły się oczekiwanym sukcesem. Pojawią się jednak opinie, że ponownie Google próbuje zbudować silną społeczność, tym razem wykorzystując dużą popularność swoich map.

źródło: techcrunch.com
źródło: techcrunch.com

W Mapach Google wprowadzana jest karta Dla Ciebie, w której będą pojawiać się wpisy o promocjach, opinie znajomych i inne ważne informacje związane z obserwowanym miejscem. Ponadto, jak już wspomniałem we wstępie, pojawił się wbudowany komunikator, który umożliwia kontakt z firmami, bez konieczności używania Facebooka czy komunikatora firmy trzeciej.

Teraz do grona nowości, które mogą kojarzyć się z serwisem społecznościowym, dołączają hashtagi. Mają one pomóc w opisaniu konkretnego miejsca i zwrócić uwagę na wybrane elementy. Przykładowo w opisie restauracji można dodać: #tanio #wegańska czy #najlepszykebab. Google zaleca, aby dodawać je na końcu opinii. Ponadto, używane hasztagi powinny być konkretne. Dodawanie słów, takich jak na Instagramie, w stylu #love czy #food, nie pomoże bowiem innym użytkownikom. Po kliknięciu na wybrany hashtag, wyświetlone zostaną miejsca opisane w taki sam sposób.

Nowość pojawia się już w aplikacji na Androida. Niebawem powinna trafić także na urządzenia z iOS-em. W związku z tym, że funkcja udostępniania jest stopniowo, to jeszcze nie wszyscy mają do niej dostęp. Owszem, hashtagi mogą okazać się pomocne. Aczkolwiek nie brakuje komentarzy, że to kolejna zbędna funkcja, która ma zachęcić użytkowników do interakcji, tworząc coś na wzór serwisu społecznościowego.

Najnowszą wersję Map Google znajdziecie w naszym katalogu. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)