Mapy Google konkurencją dla Facebooka? W aplikacji można udostępniać wydarzenia

Mapy Google konkurencją dla Facebooka? W aplikacji można udostępniać wydarzenia

Mapy Google zyskują funkcję udostępniania wydarzeń (depositphotos)
Mapy Google zyskują funkcję udostępniania wydarzeń (depositphotos)
Oskar Ziomek
25.03.2019 21:10

Mapy Google, przynajmniej w wersji na Androida, zyskują kolejną funkcję. Mowa o opcji tworzenia i udostępniania wydarzeń, która już teraz powinna być dostępna dla części użytkowników aplikacji. Funkcja została dostrzeżona przez serwis Android Police, gdzie przypadkiem trafiono na nowy artykuł opisujący sposób dodawania wydarzeń na łamach strony pomocy technicznej Google.

To kolejna nowość, która bazuje na współpracy użytkowników i ich zaangażowaniu we współtworzenie Map. Zaglądając do menu i opcji "Twój wkład", użytkownik może teraz dodawać wydarzenia, które będą dostępne dla innych korzystających z aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wskazać można nazwę, dzień i godzinę, dodatkowy opis i oczywiście lokalizację. Kluczowe jest także dobranie ciekawego zdjęcia, a tu warto dodać, że pomocna okazuje się sama aplikacja. Na podstawie lokalizacji podpowiadane są fotografie, które można wykorzystać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że funkcja nie jest na razie dostępna dla każdego. Na tę chwilę nie wiadomo, czy ograniczeniem jest obszar, w którym znajduje się użytkownik, czy też generalnie nowość udostępniana jest na razie tylko nielicznym. Tworzenie i udostępnianie wydarzeń zapowiada się jednak na ciekawą funkcję, stanowiącą swego rodzaju konkurencję dla podobnej opcji w serwisie Facebook.

Nowości w Mapach Google pojawiają się dość często

Kolejna funkcja trafiająca do Map nie powinna być dużym zaskoczeniem, ponieważ aplikacja jest jedną z częściej aktualizowanych przez Google. Za jedną z ciekawszych nowości opisywanych przez nas w ostatnim czasie można uznać między innymi wskazywanie lokalizacji elektrycznych hulajnóg Lime oraz dostępną już od jakiegoś czasu opcję planowania godziny wyjazdu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)