Mapy Google - nowy rekord. To trzecia taka aplikacja w historii

Mapy Google - nowy rekord. To trzecia taka aplikacja w historii

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
08.11.2021 15:23

Mapy Google są trzecią aplikacją w historii w Google Play, która została zainstalowana ponad 10 mld razy. Przedtem ten próg osiągnęła jedynie aplikacja YouTube i Usługi Google - niezbędne do działania w znakomitej większości smartfonów z Androidem.

Mapy Google dołączyły jako trzecie do niewielkiego grona aplikacji na Androida, które zainstalowano ponad 10 miliardów razy. Jak wiadomo, są dostępne w smartfonach fabrycznie, jednak dotychczas tylko YouTube i Usługi Google (niezbędne na przykład do synchronizacji Gmaila) pokonały ten próg - zwraca uwagę Android Police. Wcześniejszy próg (5 mld instalacji) Mapy Google osiągnęły w marcu 2019 roku.

Tak nieduże grono aplikacji z liczbą instalacji powyżej 10 mld może zaskakiwać. Dla porównania wspominany Gmail ma "tylko" ponad 5 mld instalacji, podobnie zresztą jak Facebook czy Messenger. Warto jednak wiedzieć, że Google Play wyświetla osiągniętą liczbę instalacji w formie kamieni milowych. Aplikacja pobrana na przykład 9,9 mld razy wciąż widnieje w sklepie jako zainstalowana "ponad 5 mld razy".

Mapy Google są dziś popularne nie tylko z uwagi na wykorzystanie w smartfonach, ale także w parze z systemem Android Auto w samochodach. Jeszcze nie tak dawno była to domyślna (i jedyna obok Waze) dostępna nawigacja w systemie, który sukcesywnie trafia do kolejnych nowych samochodów na rynku. Dzisiaj można tu już także korzystać z innych nawigacji, na przykład TomTom AmiGO czy Sygic.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)