Mapy Google na Androidzie otrzymały nowy widok, dzięki któremu odkrywanie okolicy jest nieco wygodniejsze niż wcześniej. Na liście możliwych do włączenia warstw pojawił się bowiem Street View, czyli interaktywny podgląd zdjęć z dróg.

bEUtorOt

Wcześniej Street View także był dostępny w Mapach Google na Androidzie, jednak aby go włączyć, trzeba było się nieco namęczyć. Możliwość włączenia podglądu z dróg pojawiała się na przykład po wyświetleniu szczegółów konkretnego miejsca docelowego. Włączenie Street View w dowolnym momencie i swobodne przeglądanie mapy było więc utrudnione.

Street View to teraz jedna z "warstw" Map Google.
Street View to teraz jedna z "warstw" Map Google.

Teraz jest inaczej, bowiem Street View trafił do menu warstw, które dostępne jest z poziomu samej mapy. Dzięki temu, z tego samego miejsca, w którym można wybrać widok satelitarny lub informacje o ruchu drogowym, można także aktywować Street View i rozpocząć odkrywanie okolicy na zdjęciach, które kiedyś wykonano z użyciem samochodów Google'a z rozbudowanymi aparatami.

bEUtorOv

Obsługa samego podglądu ulic nie została zmieniona. Przesuwanie palcem po ekranie pozwala obracać widok, który można także dowolnie powiększać. Możliwe jest oczywiście także przemieszczanie się wzdłuż dróg celem eksploracji kolejnych terenów.

Mapy Google na Androida można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (17)
bEUtorPr