Masz problem z wyborem serialu? Netflix pomoże wybrać za ciebie

fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images
fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images

19.08.2020 14:40, aktual.: 19.08.2020 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybieranie serialu czy filmu to wbrew pozorom nie taka łatwa sztuka. Badania firmy Nielsen z 2019 r. wykazały, że 21 proc. Amerykanów jeśli nie znajdzie czegoś szybko - rezygnuje z oglądania w ogóle.

Całkiem możliwe, że Netflix jest tego świadomy i dlatego zaczął testować nową funkcję. Jest nią odtwarzanie losowe.

Popularny serwis VOD dodał wybranym użytkownikom nowy przycisk w menu głównym (widocznym w bocznym panelu aplikacji / strony internetowej). Nosi nazwę "Play Something" (Odtwórz mi coś). Naciśnięcie tego przycisku powoduje odtworzenie losowego filmu lub serialu.

Co więcej, okazuje się, że dobór proponowanego przez Netflix tytułu opiera się na naszym guście i historii odtwarzania - po wybraniu będącej w fazie testów opcji ukazuje się krótkie uzasadnienie ("ponieważ oglądałeś XYZ").

Warto również wspomnieć, że Netflix eksperymentuje z losowym odtwarzaniem w kilku formach. Pewna część użytkowników nie otrzymała nowej opcji na ekranie głównym aplikacji, lecz przy menu wyboru profilu. Inna jest również nazwa tej funkcji ("Shuffle Play").

Potentat VOD potwierdził portalowi The Verge, że testuje nową funkcjonalność od lipca w różnych krajach i w różnym czasie. "Udostępniamy nowe opcje na szerszą skalę wyłącznie wtedy jeśli w trakcie testów użytkownicy uznają, że są przydatne" - wyjawił Netflix amerykańskiemu portalowi technologicznemu.

Powyższego problemu oczywiście nie mają osoby obsługujące tradycyjną TV albo WP Pilot, gdzie można do woli pstrykać po kanałach i zatrzymać się na tym, co przyciągnie nasze oko.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)