Dlaczego nie warto instalować Fx - Firefox

Nie da się ukryć, że Mozilla Firefox jest najpopularniejszą przeglądarką internetową w Polsce. Według badań (Ranking.pl) używa jej co czwarty polski internauta! Jeszcze kilka lat temu, gdy na rynku nie było tak wielu dobrych przeglądarek Firefox był jedyną alternatywą dla powolnego, archaicznego i niezbyt bezpiecznego Internet Explorera. Osobiście mam jednak już dosyć Firefoxa, chociaż od początku byłem gorącym zwolennikiem tego programu. Dlaczego?

7 Powodów:

1.Najlepiej nie instalować Mozilli Firefox na starszych komputerach! Może spowolnić neta do ostatniego bólu portfela, a jeśli masz mniej niż 2GB RAM, to lepiej daruj sobie, inaczej posiwiejesz w oczekiwaniu na otworzenie się nowej karty. Odpuść też sobie gdy piszę "404 Not Found" z powodu niskiej szybkości neta. Niestety, ale Firefox będzie działał szybko i sprawnie tylko jeśli twój sprzęt wyposażony będzie w dobry procesor, dużą ilość pamięci RAM i 64 bitowy system operacyjny. Czyli pecha mają użytkownicy komputera 32 - bitowego.
[B]Uwaga! Ten powód jest możliwy najczęściej kiedy komputer ma 5 lat i więcej

2.Nie da się zainstalować dodatku? Jak zwykle Mozilla blokuje, ten dodatek mimo że mogła go usunąć dla tej wersji i zrobić nowy, ale mimo czasem mam wrażenie, że twórcy wtyczek nie nadążają za nowymi wersjami Liska. Kolejne zmiany wersji Firefox wyłączają poszczególne wtyczki. Są dwa wyjścia z tej sytuacji: zmiana dodatku na alternatywny produkt, lub ... czekanie na najnowszą jego wersję. No i down!

3.Powoli pobierasz, i zatrzymujesz instalacje potem błąd i zaczynasz od nowa z tym problemem spotkała się pewnie większość z Was. Pobieramy jakiś duży plik, ale chcemy zrobić krótką przerwę, żeby zwolnić trochę transferu na inne czynności. Kiedy po chwili przerwy chcemy dokończyć pobieranie dostajemy niezbyt sympatyczny komunikat o tym, że wystąpił błąd, a plik należy pobrać od nowa. Ten błąd można naprawić instalując menedżer pobierania. No ale gdzie pobrać? - większość nie wie po prostu.

4.Strona nie chce się wczytać a ty cały czas klikasz na link i nagle Firefox się zawiesza, trzeba próbować odblokować (na pewno większość z was z powodu paniki klika X) gdy sytuacja się skończy; a ty kliknąłeś X to koniec - strona zamknięta!

5.Last but not least - zawieszenie się jednej zakładki musi skutkować zawieszeniem całej aplikacji. C'mon, Firefoxie! Chrome załatwił to już dawno temu, dlaczego inżynierzy z Mozilla Fundation nie mogą się pokusić o takie same lub podobne rozwiązanie? No podobne do 4.

6.Firefox to także jedna z tych przeglądarek, które pozostają w tyle jeśli chodzi o prędkość ładowania strony. Różnica jest widoczna gołym okiem, jeśli zestawimy przeglądarkę Mozilli z Google Chrome, strasznie powolne wczytywanie stron; równa się 4 lub 5 powód.

7.Mozilla firefox codziennie niszczy strony; jeśli masz stary komputer 1 powód to możesz liczyć na złe wczytanie strony czyli wielkie błędy!

Dla tego polecam: Opera | Google Chrome | Microsoft Internet Explorer | Safari | są o wiele lepsze!