mBank i PKO BP już w Huawei AppGallery. Tak jakby

mBank i PKO BP już w Huawei AppGallery. Tak jakby
Piotr Urbaniak

23.05.2020 06:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei zapowiadał, że wkrótce zasili swój sklep AppGallery aplikacjami bankowymi i słowa dotrzymał. Oto użytkownicy smartfonów chińskiego producenta zyskują dostęp do mBanku, a także PKO BP. Poniekąd – bo jest mały haczyk.

Ogłoszenie o dodaniu aplikacji mBank i IKO (PKO BP) do AppGallery ma tak naprawdę dwie strony – dobrą i złą, a właściwie marketingową i praktyczną.

Z jednej strony obydwie apki faktycznie trafiły do sklepiku Huawei, z drugiej zaś niczego to w obecnej sytuacji nie zmienia, gdyż mowa o wersjach napisanych pod kątem Usług Google. Mówiąc prościej, są one dostępne tylko dla tych, którzy posiadają model smartfonu jeszcze sprzed blokady Google i całkowitego przejścia na Huawei Mobile Services. A to z kolei oznacza, że każdy zainteresowany może je pobrać po prostu ze Sklepu Play.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ktoś powie, że w takim wypadku niniejszą premierę można potraktować jako irracjonalną. I zgoda – jeśli mówimy o aspekcie czysto użytkowym. Inaczej jest w kontekście marketingowym. Jak udowodnił Huawei, współpraca z największymi polskimi bankami stale się rozwija, a migracja na HMS to tylko kwestia czasu. Zresztą, taką narrację producent prowadzi wprost.

Jest więc zbyt wcześnie na strzały z korków od szampana, ale fani sprzętu Huawei mogą czuć się częściowo uspokojeni. Aplikacje bankowe dla HMS Core prędzej czy później będą.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (71)
Zobacz także