mBank i PKO BP już w Huawei AppGallery. Tak jakby

mBank i PKO BP już w Huawei AppGallery. Tak jakby
23.05.2020 06:47
mBank i PKO BP już w Huawei AppGallery. Tak jakby

Huawei zapowiadał, że wkrótce zasili swój sklep AppGallery aplikacjami bankowymi i słowa dotrzymał. Oto użytkownicy smartfonów chińskiego producenta zyskują dostęp do mBanku, a także PKO BP. Poniekąd – bo jest mały haczyk.

Ogłoszenie o dodaniu aplikacji mBank i IKO (PKO BP) do AppGallery ma tak naprawdę dwie strony – dobrą i złą, a właściwie marketingową i praktyczną.

Z jednej strony obydwie apki faktycznie trafiły do sklepiku Huawei, z drugiej zaś niczego to w obecnej sytuacji nie zmienia, gdyż mowa o wersjach napisanych pod kątem Usług Google. Mówiąc prościej, są one dostępne tylko dla tych, którzy posiadają model smartfonu jeszcze sprzed blokady Google i całkowitego przejścia na Huawei Mobile Services. A to z kolei oznacza, że każdy zainteresowany może je pobrać po prostu ze Sklepu Play.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ktoś powie, że w takim wypadku niniejszą premierę można potraktować jako irracjonalną. I zgoda – jeśli mówimy o aspekcie czysto użytkowym. Inaczej jest w kontekście marketingowym. Jak udowodnił Huawei, współpraca z największymi polskimi bankami stale się rozwija, a migracja na HMS to tylko kwestia czasu. Zresztą, taką narrację producent prowadzi wprost.

Jest więc zbyt wcześnie na strzały z korków od szampana, ale fani sprzętu Huawei mogą czuć się częściowo uspokojeni. Aplikacje bankowe dla HMS Core prędzej czy później będą.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)