MeeGo powróci?

09.07.2012 13:41, aktual.: 09.07.2012 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawie wszyscy deweloperzy MeeGo odeszli z Nokii. System miał umrzeć po raz kolejny, tym razem ostatecznie, ale znów pojawili się chętni do reanimacji.

Podtrzymywaniem życia MeeGo zajmie się firma Jolla Mobile — fiński startup, który pracuje nad własnym telefonem od zeszłego roku. Na kluczowych stanowiskach Jolla Mobile osadzeni zostali między innymi pracownicy działu odpowiedzialnego za MeeGo w Nokii oraz, co jest dość ciekawe, kilku weteranów społeczności skupionej wokół Maemo i MeeGo. Firma planuje nie tylko pracować nad systemem, ale również wypuścić na rynek własny telefon, a może nawet kilka.

Na razie nie wiadomo czego można spodziewać się po sprzęcie. System na pewno będzie miał zmieniony interfejs użytkownika i będzie bliższy bazującemu na HTML5 i QT/QML projektowi Mer, niż MeeGo w wydaniu Nokii. Nie należy więc spodziewać się modeli N10, który będzie rozwinięciem N9, ale nie będzie to również całkowite odejście od korzeni.

Jolla zamierza coś pokazać pod koniec tego roku, ale na razie nie wiadomo na jakim etapie są prace i co zobaczymy. Wiadomo natomiast, że firma ma obecnie prawie 50 pracowników (do końca roku zamierza tę liczbę podwoić) i umowy z trzema międzynarodowymi partnerami oraz kilkoma fińskimi podwykonawcami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)