MEG, MPG oraz MAG, czyli nowy system oznaczeń płyt głównych MSI #PGA2018 #Konkurs

MEG, MPG oraz MAG, czyli nowy system oznaczeń płyt głównych MSI #PGA2018 #Konkurs

MEG, MPG oraz MAG, czyli nowy system oznaczeń płyt głównych MSI #PGA2018 #Konkurs
Piotr Urbaniak
14.10.2018 10:05, aktualizacja: 05.11.2020 10:16

MSI wprowadza nowy system oznaczeń płyt głównych, który poinformuje klienta o tym, z jakiej klasy konstrukcją ma do czynienia – to informacja, której udało nam się zasięgnąć na wystawie tego właśnie producenta, podczas targów Poznań Game Arena 2018. Oprócz tego kilka nowych modeli płyt głównych zaprezentowano na żywo.

Każdej nowej płycie głównej MSI, z chipsetem Intel Z390, towarzyszy jedno z trzech oznaczeń: MEG, MPG oraz MAG. Oznacza to konstrukcję klasy, odpowiednio: hi-end, średniej i ekonomicznej. I tak, przykładowo, pełne oznaczenie topowego modelu brzmi MEG Z390 Ace, podczas gdy – jak deklaruje producent – wymaganiom statystycznego gracza powinien sprostać model MPG Z390 Gaming Plus, a na najbardziej oszczędnych czeka MAG Z390 Tomahawk.[img=IMG_20181013_151321]Przy czym dowiedzieliśmy się, że każda płyta MSI z układem logiki Intel Z390 ma porty USB 3.1 Gen 2 i wsparcie dla techniki CNVi, umożliwiającej uzyskanie przepustowości Wi-Fi aż do 1,73 Gb/s i integrację Bluetooth 5. Niemniej nie każdy model z dobrodziejstw CNVi skorzysta.

A co poza tym? W ciągu nadchodzących miesięcy MSI pragnie sukcesywnie rozszerzać swoją ofertę, również w sektorach traktowanych dotychczas, przez firmę, z pewną dozą dystansu. Wspominano m.in. o obudowach komputerowych – model MAG Pylon. Nie zabraknie przy tym ponoć gotowych zestawów komputerowych z nadchodzącymi procesorami Intela 9. generacji. Krótko – fani tajwańskiego producenta zdecydowanie mają na co czekać.

Konkurs z firmą MSI

I, raz jeszcze, mamy przyjemność zaprosić was na konkurs w ramach PGA 2018. Firma MSI przekazała do rozdania zestaw akcesoriów, zawierający: koszulkę sportową, pamięć flash, maskotkę Smoczysława, magnes na lodówkę, miecz i smyczkę do kluczy.

Obraz

Aby wejść w jego posiadanie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu dobreprogramy, a ponadto odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe. Tym razem wybierzemy jedną, naszym zdaniem, najciekawszą odpowiedź.

Którą płytę MSI, spośród konstrukcji z chipsetem Z390, wybrałbyś do swojego komputera marzeń i dlaczego? Listę można znaleźć na stronie producenta.

Zabawa potrwa do wtorku 16 października 2018 r. włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 października.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)