MacOSProgramowanieInne programy dla programistówMeld

Meld3.19.0

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Meld to niewielka aplikacja służąca do porównywania zawartości plików tekstowych i struktur folderów. Narzędzie powstało w głównej mierze z myślą o programistach, którzy mogą kontrolować swoje projekty w kolejnych fazach rozwoju.

Tak, jak w przypadku innych programów tego typu, tak i w Meld główne okno programu zostało podzielone na dwie części – w każdej z nich można wyświetlić osobny plik, by porównać fragmenty kodu lub jakiegokolwiek innego dokumentu. Opcjonalnie można również zestawić obok siebie nawet trzy pliki. Warto zaznaczyć, że narzędzie oferuje także funkcję scalania dokumentów, ale użytkownik przy wykonywaniu tej operacji ma całkowitą kontrolę nad wprowadzonymi zmianami.

Liczne opcje konfiguracyjne pozwalają na dostosowanie działania programu Meld do preferencji odbiorcy. Porównywanie danych może odbywać się na określonych zasadach (np. z pominięciem pustych przestrzeni w tekście), a ewentualne różnice między dokumentami prezentowane są w formie kolorowych pasków. Natomiast gdy pliki są identyczne, na ekranie pojawia się stosowny komunikat.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMeld Team
Liczba pobrań54
Data aktualizacji28 sty 2018
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)