Memeo Connect synchronizuje Google Docs z komputerem

Memeo Connect synchronizuje Google Docs z komputerem

20.01.2010 14:44

W zeszłym tygodniu firma Google poinformowała, że usługa Google Docs pozwoli w ramach konta użytkownika przechowywać na serwerach Google pliki dowolnego rodzaju. Szybko zaczęto identyfikować to posunięcie z koncepcją mitycznego GDrive, niemniej usługa działa tylko w oknie przeglądarki i nie zapewnia żadnych natywnych mechanizmów pozwalających synchronizować pliki z poziomu samego systemu operacyjnego.

Rozwiązaniem tego problemu jest wydany właśnie Memeo Connect, który działając jako aplikacja na komputerze użytkownika zapewnia dostęp w trybie offline do danych przechowywanych w Google Docs i ułatwia synchronizowanie plików między różnymi komputerami. Aplikacja Memeo Connect dostępna jest dla platform Windows oraz Mac OS i mimo, że nie integruje się z powłoką systemu na niskim poziomie, jest wyjątkowo wygodna i intuicyjna - po podaniu poświadczeń Google ściąga na komputer wszystkie pliki przechowywane w Google Docs i trzyma w synchronizacji repozytorium sieciowe z lokalnym katalogiem. Pozwala przenosić obiekty między Google Docs oraz lokalnymi zasobami za pomocą przeciągania myszką, póki co nie pozwala jednak automatycznie synchronizować danych z określonych folderów.

Rozwiązanie nie jest bezpłatne, korzystanie z usługi to koszt na poziomie 9 USD rocznie - nie licząc 50 USD rocznie za konto typu Premium w Google Docs. To oraz ograniczone możliwości nie pozwolą raczej Memeo Connect na konkurencję np. z Dropboxem, niemniej rozwiązanie stanowi bez wątpienie interesujące rozszerzenie Google Docs. Inna aplikacje i usługi wykorzystujące nowe możliwości przechowywania danych na serwerach Google to między innymi SynPlicity oraz Manymoon.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)