iOSEdukacja i naukaInne języki obceMemrise
Memrise ikona

Memrise2023.10.20

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Memrise to zupełnie darmowa aplikacja służąca do nauki słownictwa, a także innych zagadnień wymagających od nas dobrej pamięci. Zastosowane w niej metody nauki pozwalają na osiągniecie bardzo dobrych rezultatów i szybsze zapamiętywanie słówek, wzorów matematycznych a także miejsc.

Po uruchomieniu aplikacji konieczne jest zalogowanie się do swojego konta lub utworzenie nowego – dzięki niemu dane o naszych postępach są synchronizowane, z aplikacji możemy wiec korzystać na wielu urządzeniach, a także z poziomu przeglądarki internetowej. Następnie wybieramy jeden z dostępnych kursów. Podstawą Memrise są te związane z nauką słownictwa języków obcych, ale znajdziemy tu także wiele innych lekcji z różnych dziedzin: matematyki, biologii, fizyki, informatyki, sztuki czy choćby ciekawostki związane ze światem. Wszystkie z nich dotyczą oczywiście elementów pamięciowych, bo właśnie do tego została stworzona aplikacja.

Sposoby nauki dostępne w Memrise są badane przez Uniwersytet Londyński: to teoretycznie proste gry pamięciowe, które pozwalają jednak na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów. Po wybraniu kursu użytkownik przechodzi do nauki nowych słówek. Te są prezentowane w formie pisanej, w niektórych przypadkach dodatkowo aplikacja odtwarza nagranie audio. Najważniejsze są jednak grafiki-memy tworzone przez społeczność skupioną w ramach Memrise. Mają one na celu przyśpieszenie zapamiętywanie przez skojarzenia – niekiedy oczywiste, niekiedy kompletnie absurdalne, jednak dzięki temu unikatowe i co za tym idzie, bardzo skuteczne.

Ćwiczenia dostępne w Memrise dzielą się na kilka kategorii. Niektóre wymagają wyboru odpowiedniego słowa z listy dostępnych, inne wpisywania poszczególnych jego liter. Znajdziemy tu tryb szczegółowego przypominania mającego na celu umacnianie wiedzy, a także szybkich powtórek. Wszystko to w obie strony: czasami tłumaczymy z np. języka angielskiego na polski, a czasami odwrotnie. Silnik programu w sposób adaptacyjny śledzi nasze postępy, a także zbiera informacje o wszystkich słówkach, które wymagają poprawy i większego nakładu czasu. Użytkownik może w dowolnym momencie zdecydować, jak wiele nowych słówek będzie prezentowanych w ramach jednej sesji, w odpowiednim czasie wyłączy także system dźwiękowy, gdyby ten był przeszkodą dla np. otoczenia.

Program nie pozwoli o sobie zapomnieć i co określony czas będzie przypominał o nauce. Oprócz tego pozwala na połączenie konta z Facebookiem, udostępnianie postępów innym użytkownikom i rywalizowanie z nimi. Memrise jest aplikacją udostępnianą bezpłatnie, dostępną w języku polskim. Producent oferuje bardziej rozbudowaną wersję Premium z abonamentem rocznym.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMemrise
Liczba pobrań125
Data aktualizacji24 paź 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Memrise ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)