Microsoft Communicator Mobile dla telefonów Nokia

Microsoft Communicator Mobile dla telefonów Nokia

06.05.2010 13:05

Pojawił się pierwszy owoc nawiązanej w sierpniu ubiegłego roku współpracy między Microsoftem oraz Nokią - aplikacja Microsoft Communicator Mobile dla urządzeń Nokia. To integrujący się z serwerowymi rozwiązaniami Microsoft komunikator pozwalający sprawdzać dostępność znajomych oraz komunikować się z nimi na wiele różnych sposobów - za pomocą IM, poczty e-mail, wiadomości tekstowych lub rozmów głosowych.

Komunikator współpracuje z biznesowymi urządzeniami Nokii z serii E (póki co tylko z modelami E72 i E52) bazującymi na platformie Symbian. Po stronie serwerowej współpracuje z Office Communications Server 2007 R2, do którego jest całkowicie bezpłatnym dodatkiem, współpracuje też z usługami katalogowymi Active Directory.

Aplikację można pobrać za pośrednictwem sklepu Ovi. Nokia planuje zaoferować i preinstalować to rozwiązanie także i w pozostałych telefonach z serii E, łącznie z najnowszym E5. Rozwiązanie to jest jednym z szeregu zabiegów, którymi Nokia stara się podnieść atrakcyjność swoich smartphone'ów biznesowych względem konkurencyjnych urządzeń BlackBerry.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)