Microsoft demonstruje Windows Phone 7 Series

Microsoft demonstruje Windows Phone 7 Series

Wojciech Kowasz
15.02.2010 16:32

Przed momentem zakończyło się wystąpienie Stevena Ballmera, dyrektora zarządzającego firmy Microsoft, który na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie po raz pierwszy dokonał oficjalnej demonstracji systemu Windows Mobile 7.

Potwierdzają się wcześniejsze nieoficjalne doniesienia o integracji w zakresie gier i multimediów - Windows Phone 7 Series, bo tak nazywane będą urządzenia pracujące pod kontrolą nowego systemu, będą umożliwiać granie on-line za pośrednictwem Xbox LIVE oraz odtwarzanie muzyki i filmów tak samo jak na Zune. Jak zapewniał Ballmer, nowy system mobilny Microsoftu ma być inny niż wszystkie. Na zatłoczonym rynku pełnym telefonów, które wyglądają tak samo i robią to samo, rzuciłem zespołowi wyzwanie stworzenia nowej jakości urządzeń mobilnych - oznajmił szef Microsoftu.

Każdy telefon Windows Phone wyposażony będzie w oddzielny, sprzętowy przycisk wywołujący wyszukiwarkę Bing. Centralnym punktem interfejsu zaś będzie ekran Start z aktualizowanymi dynamicznie polami wyświetlającymi wybrane informacje - ma to być odpowiedź na obecne w wielu telefonach statyczne, zwykłe ikony w menu. Pole takie będzie można stworzyć np. dla kontaktu - wyświetlane wtedy będą jego zdjęcia czy ostatnie wpisy na blogu. Nawigacja po systemie będzie z kolei przebiegać w kilku głównych obszarach nazwanych hubami. Obszar ludzi, oprócz oczywistego nawiązywania połączeń, umożliwi interakcję w witrynach społecznościowych, obszar zdjęć pozwoli przechowywać, oglądać i udostępniać fotografie, hub gier będzie pierwszą mobilną odsłoną Xbox LIVE. W obszarze muzyki i wideo pojawią się elementy interfejsu i możliwości dobrze znane z odtwarzacza Zune, włączając w to opcję skorzystania z Zune Social, natomiast w obszarze Marketplace możliwe będzie pobranie aplikacji certyfikowanych do pracy z najnowszym systemem mobilnym Windows. W ostatnim obszarze Office można będzie też trochę popracować dzięki pakietowi Office Mobile (z Outlookiem włącznie), aplikacji OneNote i SharePoint Workspace.

Smartfony z Windows Mobile 7 pojawią się w tym roku jeszcze przed Świętami w ofercie między innymi HTC, HP, LG, Samsunga i Sony Ericssona. Póki co pozostaje obejrzeć oficjalną galerię screenów nowego systemu, gdzie prezentowane są także poglądowe zdjęcia planowanych modeli Windows Phone 7 Series. Można również obejrzeć klip demonstracyjny w serwisie YouTube oraz nieco dłuższy filmik już bezpośrednio na stronach Microsoftu. Udostępniony zostanie także pełny zapis wystąpienia Steve'a Ballmera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)