Microsoft demonstruje Windows Phone 7 Series

Wojciech Kowasz

15.02.2010 16:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed momentem zakończyło się wystąpienie Stevena Ballmera, dyrektora zarządzającego firmy Microsoft, który na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie po raz pierwszy dokonał oficjalnej demonstracji systemu Windows Mobile 7.

Potwierdzają się wcześniejsze nieoficjalne doniesienia o integracji w zakresie gier i multimediów - Windows Phone 7 Series, bo tak nazywane będą urządzenia pracujące pod kontrolą nowego systemu, będą umożliwiać granie on-line za pośrednictwem Xbox LIVE oraz odtwarzanie muzyki i filmów tak samo jak na Zune. Jak zapewniał Ballmer, nowy system mobilny Microsoftu ma być inny niż wszystkie. Na zatłoczonym rynku pełnym telefonów, które wyglądają tak samo i robią to samo, rzuciłem zespołowi wyzwanie stworzenia nowej jakości urządzeń mobilnych - oznajmił szef Microsoftu.

Każdy telefon Windows Phone wyposażony będzie w oddzielny, sprzętowy przycisk wywołujący wyszukiwarkę Bing. Centralnym punktem interfejsu zaś będzie ekran Start z aktualizowanymi dynamicznie polami wyświetlającymi wybrane informacje - ma to być odpowiedź na obecne w wielu telefonach statyczne, zwykłe ikony w menu. Pole takie będzie można stworzyć np. dla kontaktu - wyświetlane wtedy będą jego zdjęcia czy ostatnie wpisy na blogu. Nawigacja po systemie będzie z kolei przebiegać w kilku głównych obszarach nazwanych hubami. Obszar ludzi, oprócz oczywistego nawiązywania połączeń, umożliwi interakcję w witrynach społecznościowych, obszar zdjęć pozwoli przechowywać, oglądać i udostępniać fotografie, hub gier będzie pierwszą mobilną odsłoną Xbox LIVE. W obszarze muzyki i wideo pojawią się elementy interfejsu i możliwości dobrze znane z odtwarzacza Zune, włączając w to opcję skorzystania z Zune Social, natomiast w obszarze Marketplace możliwe będzie pobranie aplikacji certyfikowanych do pracy z najnowszym systemem mobilnym Windows. W ostatnim obszarze Office można będzie też trochę popracować dzięki pakietowi Office Mobile (z Outlookiem włącznie), aplikacji OneNote i SharePoint Workspace.

Smartfony z Windows Mobile 7 pojawią się w tym roku jeszcze przed Świętami w ofercie między innymi HTC, HP, LG, Samsunga i Sony Ericssona. Póki co pozostaje obejrzeć oficjalną galerię screenów nowego systemu, gdzie prezentowane są także poglądowe zdjęcia planowanych modeli Windows Phone 7 Series. Można również obejrzeć klip demonstracyjny w serwisie YouTube oraz nieco dłuższy filmik już bezpośrednio na stronach Microsoftu. Udostępniony zostanie także pełny zapis wystąpienia Steve'a Ballmera.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)