Microsoft dobił Photosyntha – sprawdź alternatywne aplikacje do tworzenia panoram

Microsoft dobił Photosyntha – sprawdź alternatywne aplikacje do tworzenia panoram
07.02.2017 13:38
Microsoft dobił Photosyntha – sprawdź alternatywne aplikacje do tworzenia panoram

Jeśli śledziliście ostatnie premiery różnych produktów Microsoftu, a także dużych aktualizacji Windowsa, to z pewnością zauważyliście, że korporacja ma duże problemy z dotrzymaniem obietnic i terminów. Zupełnie inaczej radzi sobie z zamykaniem własnych usług. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, usługa Photosynth właśnie została ostatecznie zamknięta.

Photosynth składał się z aplikacji i serwisu, które razem zapewniały wygodne tworzenie efektownych panoram sferycznych. Za dostarczenie wysokiej jakości zdjęć odpowiadały algorytmy, które radziły sobie zaskakująco dobrze. Mimo tego usługa nie zdobyła zadowalającej Microsoft popularności, możliwe, że m.in. przez brak wygodnego udostępniania utworzonych panoram.

Pierwszym krokiem w ubiciu nieprzynoszącej oczekiwanych zysków usługi było uśmiercenie mobilnych aplikacji. Drugi etap wyznaczono na 6 lutego 2017 roku i jak właśnie się przekonaliśmy, został on zrealizowany – niedostępny jest już serwis photosynth.net. Wcześniej już nie mogliśmy tworzyć nowych panoram, ale teraz został zablokowany dostęp do już umieszczonych materiałów.

350194814324926401

Dla tych użytkowników Photosynth, którzy nie zdążyli ocalić swoich panoram mamy złą wiadomość. W oficjalnym komunikacie, Microsoft poinformował, że nie przechowuje już kopii zdjęć. W związku z tym, jeśli ktoś nie zabezpieczył swoich panoram, to już ich nie odzyska, wszystko zostało skasowane.

Photosynth całkowicie zniknął, ale istnieją bardzo dobre alternatywy. Użytkownikom Androida polecamy aplikację Panorama 360, a na komputerach warto sięgnąć po program Hugin, który dostępny jest na Windows i macOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)